Wolności oddać nie umiem –  Doprowadźmy do zmian w naszym kraju, idź na wybory bo Cię przegłosują

Wolności oddać nie umiem – Doprowadźmy do zmian w naszym kraju, idź na wybory bo Cię przegłosują

Poliyka jest w naszym życiu obecna od zawsze. Często słyszę od ludzi, że polityka ich nie interesuje. Czyli nie intersuje ich skąd mają pieniądze, dlaczego jest inflancja. Nie interesuje ich Putin, Kaczyński, Ziobro. Nie interesuje ich to co się dzieje w ich kraju.

Każdy kraj che by ludzie żyli w nim tak jak chcą. Niestety. Nie jest to moożliwe. Wyszliśmy na ulicę ponownie jak 4 czerwca. Byłam szczęśliwa i czulam dumę. Żyję w kraju pełnym nienawiści. Owa nienawiść wyinika z kompleksow a PiS pięknie łata dziurkę niskiego poczucia wartości. PiS nadaje sens ludziom, którzy nie mają za bardzo celu w życiu, myśli za nich i przekupuje ich. Kiedy zabraknie PiS zniknie im sens życia. Jest to przykre. Myślę, że mój kraj w siebie nie wierzy.

Jednak ciężko opisać to co działo się na marszu. Spotkałam Anię i Olka (W końcu). Do tej pory się mijaliśmy. Spotkaliśmy się w pociągu. To było bardzo ważne spotkanie. jechaliśmy w pociągu. wraz ze mną jechała moja mama, która zafarbowala wlosy na rudo i ojczym, ktory zafarbował brodę.Jestem z nich bardzo dumna. W tych wyborach będę za Gosią Tracz, nie tylko w tych bo z Zielonymi jestem już wiele lat.

Zauważyłam, że obecnie starsi ludzie myślą za nas młodych. Myślą o nas i chcą dla nas ja najlepiej. Niestety. Walka jest trudna.

CZYM JEST WOLNOŚĆ?

Wolność czujemy w środku. Wolność to prawo wyboru. Prawo popełnienia błędów i prawo do bycia sobą. Tymczasem młodzi ludzie muszą mieć wsparcie rodziców choć nie powinni. Szłam w tym marszu bo chciałabym mieć dobrą pracę. Jednocześnie taką pracę, która pomoże mi w siebie inwestować oraz w moje marzenia.

Artyści nigdy nie mieli łatwo w tym życiu więc nie jestem z tym jedyna. Chcę walczyć. Żyjemy w czasach gdzie można sprzedać puste dzieło.

Każdy artysta musi za coś przeżyć. Ta podstawoa idea. Problemem kapitalizmu jest to, że to inni oceniają ile mogą ci zapłacić. Ile mogą ci dać, ci na wyższych stanowiskach. Ogólnie trudno ocenić czyjąś pracę bo świat nie jest sprawiedliwy, pragniemy po prost by nas sluchano.

Przeżywam bardzo. Ja będę szła za Gosią Tracz. Razem szliśmy wszyscy, świadomi tego,że w Polsce źle się dzieje. Musimu podlizywać się władzy jeśli chcemy coś osiągnąć oczywiście mam na myśli PiS. Nigdy tego nie zrobię. Nigdy przenigdy.

Wiem o czym teraz myślicie. Paweł K , który też obiecywał, że nigdy nie pójdzie do polityki. Zastanawiam się , może się mylę. Może pieniądze zalatwiają sprawę. Dziś najlepie nie mieć sumienia. Podlizywanie do władzy od zawsze symbolizowało sukces. Podlizywanie do władzy symbolizowało bezpieczeństwo bliskich ludzi,

https://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,30249962,pojechalismy-z-wroclawianami-na-marsz-miliona-serc-w-warszawie.html?fbclid=IwAR2wM1pKVY0e3nrWobfLmb60DkixKCDKBu-EvksmGMehNbNR9LIfcHgOIBQ

Władza jest potęgą i posiadaniem. Jest też niczym narkotyk. Cokolwiek byśmy pisali ludzie zawsze będą miec swoje racje. Zawsze ktoś będzie mądrzejszy, lepiej ustawiony. Taki jest świat.

Każdy chce mieć rację i nie szanujem krytyki. Problemem naszego rządu jednym z wielu jest fakt, że chcą się dorobić.

Każdy starszy w większości ma pretensje do nas, że chcemy zarabiać na tym co kochamy. Chcemy mieć życie godne tego co robimy nie idąc przy tym po trupach. Tego uczy nas dzisiejszy rząd.

  1. Nie musisz być kimś, mieć swojego zdania. Trzymaj się polityków a oni w ramach znajomości twoim głosem możesz otrzymać to co chcesz.
  2. Bog istnieje i cię nie znosi jeśli nie postępujesz jak politycy. Władza jest twoim Bogiem i masz być posłuszna.
  3. Demokracja to zło
  4. Kobieta ma być matką, posluszną i grzeczną. Rodzić dzieci.
  5. Ludzie, którzy pracują mają gorzej.
  6. System pracy jest przestarzaly i bardzo nieuczciwy. Jeśli nie jestem matką moj kraj ma mnie gdzieś. ś
  7. Artyści to gorszy sort.
  8. Ludzie, którzy władzy nie akceptują to gorszy sort!
  9. itd.

Tak niewiele żądam Tak niewiele pragnę Tak niewiele widziałem Tak niewiele zobaczę Tak niewiele myślę Tak niewiele znaczę Tak niewiele słyszałem Tak niewiele potrafię Wolność kocham i rozumiem Wolności oddać nie umiem Wolność kocham i rozumiem Wolności oddać nie umiem

Tekst pochodzi z https://www.tekstowo.pl/piosenka,chlopcy_z_placu_broni,kocham_wolnosc.html#google_vignette

Share

Leave a Reply

%d bloggers like this: