Czym właściwie jest praca? – Zarabianie pieniędzy nie jest uwarunkowane pracą.Czyli „Syzyfowe Prace”  jakże  ponadczasowe.

Czym właściwie jest praca? – Zarabianie pieniędzy nie jest uwarunkowane pracą.Czyli „Syzyfowe Prace” jakże ponadczasowe.

Praca czyli dla mnie zespół działań, które mają na celu sprawić, że otrzymasz określoną kwotę pieniędzy. Niestety praca nigdy nie była sprawiedliwie oceniana bo istnieje podział. Zawsze ktoś o nas decyduje , ile my jesteśmy warci.

Nasi rodzice mają do nas żal, że chcemy się nie narobić a zarobić. Bo oni harowali cale życie więc my także musimy. Podczas wizyty w Tajnych Kompletach znalazłam ksiażkę Jana Lucassena pt. Historia Pracy. Nowe dzieje ludzkości.

Według danych GUS stopa bezrobocia rejestrowanego w Polsce w czerwcu 2023 r. wyniosła 5,0%. W porównaniu z poprzednim miesiącem spadła o 0,1 p.p., a r/r – o 0,2 p.p. W końcu czerwca 2023 r. w urzędach pracy było zarejestrowanych 783,5 tys.

Jan Fosse tak nazywa pracę

CO MYŚLĘ O STATYSTYKACH BEZROBOCIA?

Myślę, że każdy pisząc o pracy ma na myśli pracę jakoąkolwiek. Czyli nikogo nie obchodzi kim jesteś a to, że pracujesz. Jeli nie masz dzieci to jesteś społecznym pasożytem. Praca ma ogromny wymiar. A praca jest tak jak relacja zmiennna. Ktoś może pracować w danym roku a później ją zmienić. Dlatego statystyki czegokolwiek nigdy nie będa wiarygodne.

Dla mnie praca to zarabianie pieniędzy ale dziś nadal żyjemy w przekonaniu, że praca to odkllepanie 8 h. Rezultatem pracy powinno być fakt, że stać nas na życie według naszych potrzeb. Nie musimy brać kredytu. To już zwycięstwo- ŻYCIE BEZ KREDYTU!

W Polsce pracujemy by spłacić kredyt, przedsiębiorcy są nieszanowani. A prcownik to niewolnik 8h za wyplatę…Dstałam teraz propozycję pacy za 1200 złotych. Zawsze brałam każdą pracę. Kim tak naprawdę jest

NIEWOLNIK (WIKIPEDIA)

Niewolnictwo – zjawisko społeczne, którego istotą jest stosunek zależności, polegający na tym, że pewna grupa ludzi (niewolnicy) stanowi przedmiot własności innych osób, grup ludzi (rodzinaplemię itd.) lub instytucji (państwoświątynia itp.), mogących nimi swobodnie rozporządzać. Znoszenie niewolnictwa na świecie zapoczątkował w 1794 roku rząd rewolucyjny we Francji, ogłaszając wolność niewolników w koloniach francuskich[1].

Niewolnictwo oznaczać może sytuację faktyczną lub prawną. W ujęciu prawnym jest ono instytucją, sprowadzającą się do tego, że niewolnik jest rzeczą, tj. przedmiotem praw rzeczowych innej osoby, i zgodnie z prawem może być zbywanykupowanyużyczany (pożyczany)darowanyzastawiany itd. Konwencja Genewska z 1926 (patrz niżej) definiuje niewolnictwo jako stan lub położenie jednostki względem której stosowane postępowanie w całości lub w części wynikające z prawa własności, zaś handel niewolnikami oznacza i obejmuje wszelkie czynności związane ze schwytaniem, nabyciem jakiejkolwiek osoby lub rozporządzeniem nią w celu uczynienia z niej niewolnika, wszelkie czynności związane z nabyciem niewolnika w celu sprzedaży lub zamiany, wszelkie czynności dotyczące sprzedaży lub zamiany osoby nabytej dla tych celów, jak również w ogóle wszelki rodzaj handlu lub przewozu niewolników jakimikolwiek środkami transportu. Definicje te powtarza Konwencja Genewska z 1956 r.[2] W czasach obecnych, gdy niewolnictwo zostało zakazane we wszystkich prawodawstwach świata, niewolnictwo sprowadza się do stanu, w którym niewolnik faktycznie znajduje się w sytuacji przedmiotu, stanowiącego czyjąś własność, jednak ten stan rzeczy nie jest chroniony prawem, a wręcz stanowi przestępstw.

PRACA ZAZWYCZAJ JEST PRZYMUSEM . KONSEKWENCJĄ PRACY JEST EMERYTURA, WYPŁATA, STABILNOŚĆ

MUSISZ PRACOWAĆ BY ZA COŚ ŻYĆ

Inne słynne hasło rzecze:

ZAŁÓŻ FIRMĘ- Załóż firmę i pracuj 24h na dobę. TYlko masz więcej czasu dla siebie. Jeśli robisz o co jest twoją pasją to szacunek.

NIESPRAWIEDLIWY PODZIAŁ PIENIĘDZY NA ŚWIECIE

W kwestii pracymamy świadomość, że kawa , którą pijemy czy czekolada, ktorą jemy przeszla daleką drogę. Każdy jogurt, warzywo, mięso to produkt, którego podróż jest daleka.

OFERTY PRACA CZYLI PRACA FIZYCZNA GÓRĄ

Praca jest zazwyczaj dla pracowników fizycznych. Nie ma co ,znnajdziemy mnostwo ofert pracy za granicą . Hydraulik, spawacz, opiekunka, praca na produkcji, itd. Ofert jest multum. Dlatego często słyszę to słynne haslo : PRACA JET WSZĘDZIE. A ja mam ją brać. Jest wiele propozycji, nie ukrywam. Jest wiele ale czy skoro praca jest ja muszę ją brać? Znam moje możliwości, wiem kim chcę być i co robić.

Moje myślenie niestety nnie podoba się wielu ludziom. Ja po prostu chcę pracować według moich zasad i umiejętności.

PRACA ZDALNA KONTRA PRACA W DOMU- DOMOWE BIURO

Praca biurowa to właściwie praca fizyczna tylko, że za biurkiem. Programiści też mają swoją produkcję. Większość prac to biurokrcja, chodzenie za podpisami. Większość prac to szukanie klientów do usług, szukanie pracowników , ksiegowość. Praca biurowa i fizyczna muszą mieć ze sobą romans, tworzą małżeństwo. Każdy proces oparty jest o logistykę. Żyjemy w takim kole usług.

Zazwyczaj człowiek powinien należeć do branży z jaką się utożsamia. A jeśli się nie utoższamia?

Złudzenie pisania CV- Nepotyzm, pisanie pod pacodawcę, który musi Cie polubić i zaufać Ci.

Nie chcę być Syzyfem i Wy też nie musicie prcować żeby żyć.

Lekko się mówi ale nie jestem coachem i znam realia po prostu. Wszyscy jesteśmy SYZYFAMI chociaż nie chcemy nimi być. #zatrudnijpisarza

Share

One thought on “Czym właściwie jest praca? – Zarabianie pieniędzy nie jest uwarunkowane pracą.Czyli „Syzyfowe Prace” jakże ponadczasowe.

Leave a Reply

%d bloggers like this: