Możesz zostać bogaczem ale czemu nim nie jesteś?- Coachingowe ściemy. Nie  pracuj a zarabiaj.

Możesz zostać bogaczem ale czemu nim nie jesteś?- Coachingowe ściemy. Nie pracuj a zarabiaj.

Zapraszam na moj PATRONITE:

https://patronite.pl/annlove

Coaching jakie to modne słowo. Pisałam o tym też wielokrotnie.

Uwierz w siebie a świat będzie twój! Ile razy powtarzano wam to wokół was.

Jeśli jesteś biedny to zapewne przez brak wiary we wlasne możliwości, po prostu przyciągać musisz pieniądze, miłość. Ludzie płacą gruby szmal by usłyszeć od coachów, czarodziejow te slowa. Przecież sa tacy wyjątkowi. Mniej pieniędzy weźmie od was psycholog choć wyjdzie podobnie. 3

Jednak warto iść do psychologa zamiast do coacha. Coach obiecuje, zachowuje się jak magik, jesteś w koncu wyjątkowy i na tyle bogaty by korzystać z usług coacha. Nie chcę pisać tylko negatywnie na ten temat bo jest na to popyt. Istnieją ludzie, którzy muszą być łechtani na każdym kroku tym, że są wyjątkowi i mogą być bogaci. Dla mnie taką pierwszą lekturą coachingu jest Biblia. To kilka przykładów:

1. Z Księgi Powtórzonego Prawa: 

„Sam Pan, który pójdzie przed tobą, On będzie z tobą, nie opuści cię i nie porzuci. Nie lękaj się i nie drżyj!”

Pwt 31,8

Czyli Bóg jest z nami i nie musimy się o nic martwić. Co by się tam w naszym życiu działo to Bog się o nas troszczy mimo tego kim jesteśmy.

Z Ewangelii Mateusza: 

Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Albowiem każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą.

Mt 7, 7-8

Z Księgi Izajasza

„Góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać, ale miłość moja nie odstąpi od ciebie i nie zachwieje się moje przymierze pokoju, mówi Pan, który ma litość nad tobą.”

Iz 54,10

Biblia posiada bardzo wiele tekstów motywujących. Kiedy wpiszemy do wyszukiwarki słowo: coaching to:

Coaching is a form of development in which an experienced person, called a coach, supports a learner or client in achieving a specific personal or professional goal by providing training and guidance.[1] The learner is sometimes called a coachee. Occasionally, coaching may mean an informal relationship between two people, of whom one has more experience and expertise than the other and offers advice and guidance as the latter learns; but coaching differs from mentoring by focusing on specific tasks or objectives, as opposed to more general goals or overall development.

Coaching (z ang. coaching – korepetycjetrenowanie) – interaktywny proces rozwoju, poprzez metody związane z psychologią, realizowaniem procesu decyzyjnego do zaspokajania potrzeb, który pomaga pojedynczym osobom lub organizacjom w przyspieszeniu tempa rozwoju i polepszeniu efektów działania, osiągnięcia celu.

Każdy z nas jest szczęśliwy na swoich warunkach. Jednak nie oszukujmy: Każdy z nas chce mało robić i dużo zarabiać.

Dominik Bos w bardzo dobry sposób komentuje #dominikbos

Będziemy szczęśliwi jak będziem bogaci, kochani i bedzie nas stać nas na życie w stylu Caroline Drepienski. Podróże, im dalsze tym jesteś ciekawszy chociaż mamy też z tego powodu kompleksy. Trwa wyścig szczurów kto , jak i ile zarabia. Twoją wartością jest twój status spoleczny.

Co stanowi o twojej wartości? Nie to kim jesteś tylko czy stać cię na podróże,samochód i mieszkanie.

Świat nie jest sprawiedliwy! Nigdy nie będzie. Zawsze coś tracisz a też coś dostajesz. Nigdy nie można mieć wszystkiego ale ja nie lubię słowa WSZYSTKO. Wszystko w tych czsach oznacza:

BOGACTWO , MIŁOŚĆ, RODZINA LUB ZWIAZEK,

POCZUCIE BEZPIECZEŃSTWA FINANSOWEGO

Niestety to nie jest tak mówią,że to zależy od mojego myślenia.Jak rzekł Lem

Wcale nie chcemy zdobywać kosmosu, chcemy tylko rozszerzyć Ziemię do jego granic. Jedne planety mają być pustynne jak Sahara, inne lodowate jak biegun albo tropikalne jak dżungla brazylijska. Jesteśmy humanitarni i szlachetni, nie chcemy podbijać innych ras, chcemy tylko przekazać im nasze wartości i w zamian przejąć ich dziedzictwo. Mamy się za rycerzy świętego Kontaktu. To drugi fałsz. Nie szukamy nikogo oprócz ludzi. Nie potrzeba nam innych światów. Potrzeba nam luster. Nie wiemy, co począć z innymi światami. Wystarczy ten jeden, a już się nim dławimy. Chcemy znaleźć własny, wyidealizowany obraz; to mają być globy, cywilizacje doskonalsze od naszej, w innych spodziewamy się znowu znaleźć wizerunek naszej prymitywnej przeszłości. Tymczasem po drugiej stronie jest coś, czego nie przyjmujemy, przed czym się bronimy, a przecież nie przywieźliśmy z Ziemi samego tylko destylatu cnót, bohaterskiego posągu Człowieka! Przylecieliśmy tu tacy, jacy jesteśmy naprawdę, a kiedy druga strona ukazuje nam tę prawdę — tę jej część, którą przemilczamy — nie możemy się z tym zgodzić!

Stanisław LemSolariswięcej

Share

Leave a Reply

%d bloggers like this: