Idealizacja kobiety w społeczeństwie – w świecie gdzie nie jesteśmy doskonali

Idealizacja kobiety w społeczeństwie – w świecie gdzie nie jesteśmy doskonali

Mam wrażenie, że jako kobieta jestem ideałem. Nieskalanym ideałem. Za to mężczyźni wręcz przeciwnie. Społeczeństwo stworzyło kobietę idealną, która potrafi wszystko czyli opiekuje się dziećmi, rodziną i pracuje.

Następnie kobiety zrobiły z siebie ofiary. Jakie to biedne bo muszą sprztątać, pić i jeść. Jakie to biedne bo źle wyszły za mąż. Jeśli rzeczywiście trafiły na złych partnerow to niech spojrzą w lustro. Dosrzegą,że nie są idealne.

Kiedy czytam memy stworzone dla kobiet to widzę wszędzie kobietę- matkę, kobieta-ofiara- matka. Kobieta, która musi pracować. Kobieta, która musi. Kobieta, która musi być jak feministki bo nie przetrwa i nie zrobi kariery. Kobiety dziś uciekają od samych siebie. Musza być takie jak inne. Szukają mężczyzn idealnych choć chyba mają świadomość, że nikt nie jest ideałem i nie będzie. Mają świadomość, że same są nieidealne.

Dlaczego kobiety tak bardzo się idealizują? Za wszelką cenę chcą pokazać, że są samowystarczalne i silne. Tylko po co? Nie chcą być szczęśliwe. Chcą być takie fajne. Zawsze. By czuć się lepsze potrzebują mema na Facebooku. W tych czasach kobiety chcą zniszczyć mężczyznę. Nie potrzebują związków albo potrzebują związku do pewnych celów finansowych i prokreacji. Dzielnie głoszą fakt,że przestały być kobietami. Dlatego częst spotykam na swej drodze „męskie kobiety”, które nauczyły się,że tylko tak mogą przetrwać. O randkach dam osobny wpis ale to co najbardziej mnie wkurza to pewien schemat powtarzany w serialach czy komediach romantycznych. Chodzi sobie po randkach i facet jest nie taki bo ma dziwne hobby, bo mowi coś nie tak. Z założenia musi z nim być coś nie tak any nasza święta bohaterka znalazła w końcu ten ideał. O ile w końcu znajdzie. W czasach kultu randek. Już za chwilę dam o tym wpis podobnie jak o wielu innych ważnych rzeczach.

Kobiety i relacje to trudny temat. Stworzyły sobie swoją przestrzeń i nikogo do niej nie dopuszczają. W dodatku nie dopuszczają do tego świata nikogo. Ja też byłam singielką. Wiem, że kochać kogoś i być kochanym to wspaniałe uczucie mimo, że jesteśmy niedoskonałymi istotami.

Share

Leave a Reply

%d bloggers like this: