Annlove.Wywiady- Zapraszam. Moim pierwszym gościem jest Anna Kozioł- Siwek.

Annlove.Wywiady- Zapraszam. Moim pierwszym gościem jest Anna Kozioł- Siwek.

Strona główna (plodnosc-od-nowa.pl)

Strona główna (annakoziolsiwek.pl)

1. AC(Annlove)- Witaj Aniu. Każdemu w Opolu kojarzyłaś się z tańcem belly dance.

Skąd pomysł aby zająć się płodnością ?

Cześć, widzisz praca nad i z kobiecością towarzyszy mi już od 2010 roku… kurcze, szmat czasu 🙂 Płodność zawołała mnie w 2015 roku, gdy sama starałam się o dziecko i usłyszałam diagnozę i zapewnienia lekarza, że bez intensywnego leczenia niestety nie uda mi się zajść w ciążę.
Wtedy postanowiłam, że zajrzę w siebie i odkryje co spowodowało taki stan rzeczy;)Tak to się zaczęło- po 6 miesiącach byłam już w zdrowej ciąży bez grama leków. Kobiety w ciąży zawsze mnie fascynowały, czułam że są ważne a wręcz momentami “święte” i boginiczne- tak je czułam wtedy i tak je czuję dziś. Ta droga zawołała mnie gdy zobaczyłam ile znajomych “utknęło” w kołowrotku niepłodności i nie chciałam już chować tej wiedzy dla siebie…  Tak oto powstała Płodność od nowa, w której od 2020 roku działam oficjalnie i pokazuję kobietom jak wrócić do zdrowia i płodności oraz o tym z czego tak naprawdę wziął się ten etap w naszym życiu.

2. AC (Annlove)- Czym właściwie jest niepłodność u kobiet?
Niepłodność postrzegam raczej w kontekście pary niż kobiety/mężczyzny. Bo czasem zdarza się, że z danym mężczyzną moje ciało staje “niepłodne”, a z innym wręcz przeciwnie;)
Także zawsze rozpatrujemy przypadek w nawiązaniu do pary- choć ja akurat pracuję głównie z emocjami i przekonaniami kobiet.

3. AC (Annlove) A czym jest niepłodność?

Wszystkim 😉 Bo wszystko jest wszystkim- tego się nauczyłam. Nie da się skupiać uwagi na 1 obszarze i oczekiwać, że cała reszta będzie dobrze funkcjonować. Każda historia jest inna- i to uwielbiam w swojej pracy. Dla jednych blokerem będzie ciało, dla innych praca, dla innych wzorce rodzinne i przeszłe doświadczenia.
Wiem, że często skupiamy się na niepłodności a “problem” leży w zupełnie innym miejscu- i moim talentem jest właśnie wyszukiwanie tych miejsc i blokujących nas przekonań, emocji 🙂

4.AC (Annlove) Obecny system w Polsce wręcz nakazuje rodzić dzieci. Macierzyństwo to dojrzała decyzja dwójki osób , którzy się kochają. Co sądzisz o tej presji społeczeństwa?
Nakazuje rodzić, ale kobiety są sprowadzane do roli inkubatora (przepraszam za bezpośredniość).
Na temat systemu w Polsce nie chcę się wypowiadać. A co do presji… jeśli jestem osadzona w sobie – to żadna presja nie zrobi mi “krzywdy” i nie nakłoni mnie na działanie wbrew sobie.
Jestem zdania, że czasem dojrzalszą decyzją jest rezygnacja z macierzyństwa/ojcostwa niż powoływanie na świat dziecka na które nie mamy zasobów np. emocjonalnych.

5. AC (Annlove):Jakie czynniki mają wpływ na niepłodność kobiet?
To co znamy wszyscy: stres, dieta, ogólnopojęte zdrowie.
A to co często pomijamy to emocje: – poczucie bezpieczeństwa życiowe i przy naszym partnerze, – strach np. o pracę , – osadzenie w kobiecości (wiele kobiet dziś nie jest połączonych ze sobą, cyklicznością i zderzenie naszej energii męskiej z potrzebą macierzyństwa, często “wysadza nas z kapci” bo mamy sprzeczne interesy 😉
Zawiłości rodowe i to co wynosimy z domu.
Ciało jest bardzo dobrym kompasem, który pokazuje te nieukochane obszary 🙂

5. AC (Annlove):O co powinna zadbać kobieta przed zajściem w ciażę?
O SIEBIE. Bo ona powinna być dla siebie najważniejsza 😉 Później cała reszta, czyli odrobaczanie, dentysta, suplementacja.
Ale to nic nie da jeśli kobieta nie będzie się czuła ze sobą dobrze- Ze sobą oraz ze swoim partnerem (na przeróżnych płaszczyznach).

6. Co myślisz o naprotechnologii i In Vitro?

2 różne kierunki. Jestem zdania, że często zbyt szybko decydujemy się na oddanie sterów innym. Ale nie uważam, żeby któraś z tych dróg była zła czy gorsza- korzystajmy z darów technologii- ale świadomie np. gdy inne drogi zawiodą lub nasze zdrowie nie pozwala inaczej (np. brak jajowodów itd.)

7. Jakie znasz inne metody aby stać się płodną?
Biologicznym sensem naszego istnienia jest przekazanie życia dalej- więc większość z nas rodzi się płodna- a po drodze czasowo blokujemy tę zdolność- gdy warunki są nieodpowiednie.
Także pytanie raczej, czy znam metody aby wrócić do płodności;) Tak znam i dziele się nimi na swoich kursach, warsztatach, grupach i sesjach indywidualnych. W zależności od tego kto i z czym do mnie przychodzi 🙂 Nie ma jednej recepty na płodność- oprócz powrotu do siebie- czyli tego o czym zawsze i wszędzie wspominam 😉

8. Kobiety, które nie są płodne mają w większości obniżone poczucie wartości. Co możesz im zaradzić?
Nasze pokolenie wychowało się w poczuciu “zasługiwania”. Nie dostałaś piątki w szkole to nie zasłużyłeś na miłość  itp. I w dorosłym zyciu oceniamy swoja wartośc przez osiaganie celow. A samo nasze “bycie” już jest wartością i to nieocenioną.
Żadna z nas nie jest tu przez pomyłkę, realizujemy się na różnych polach i czasem nasze macierzyństwo realizuje się i objawia w innych obszarach- np. w pracy. I to tam niesiemy mnóstwo światła, którego nie doceniamy… bo patrzymy w 1 kierunku. Stąd rodzą się frustracje i poczucie straty, bycia niewystarczającą.

9. Prowadzisz warsztaty i szkolenia. Jak można wziąć w nich udział?
Prowadzę grupy w których dyskutujemy o płodności i o tym co siedzi nam pod czachą lub w sercu. Zapisy na kursy lub spotkania indywidualne zawsze ogłaszam na FB “Płodność od nowa” lub na swojej stronie www.plodnosc-od-nowa.pl lub www.annakoziolsiwek.pl
Zapisy prowadzę mailowo- tak najłatwiej mnie złapać 🙂

10. Dziękuję za rozmowę. 

Dziękuję za zaproszenie i poruszanie tematów, które teraz mam wrażenie mocno nam wybijają w społeczeństwie . Pozdrawiam! 

Share

Leave a Reply

%d bloggers like this: