Wpis na Dzień Ojca

Wpis na Dzień Ojca

Co ja mogę napisać na Dzień Ojca? Życzę im jak najlepiej. Życzę im zdrowia i siły bo są traktowani ogólnie jako gorszy sort w gynocentrycznym społeczeństwie. Co ja mogę?

Zapraszam was do poczytania ich historii na stronie:

Utwór to wypowiedź dziecka skierowana do ojca, który nie jest obecny w jego życiu. Dziecko prosi rodzica, by ten choć przez chwilę przestał zajmować się tym co robi i pojawił się choć na chwilę. Słowa dziecka są pełne żalu i cierpienia, ale także zrozumienia dla ojca. Wie ono, że ojciec to osoba, która nie opuściłaby go gdyby nie miał ważnego powodu – „Tatusiu, jesteś tam?/ Tatusiu, nie przyjdziesz i nie pobawisz się?/ Tatusiu, nie obchodzi cię to?/ Czy nie ma nic, co chciałbyś powiedzieć/ Wiem/ Ty też cierpisz/ Ale potrzebuję cię, potrzebuję.”

Coldplay – Daddy – tekst, tłumaczenie, interpretacja, tekstowo – Groove.pl

Daddy” ukazuje bezgraniczną miłość dziecka do rodzica, miłość, która nie potrzebuje powodu, ale istnieje mimo wszystko. Opisywana sytuacja jest zarówno przykra, ale jednocześnie dająca nadzieję. Mimo wszystkiego co się wydarzyło dziecko ani przez chwilę nie wątpi w miłość rodzica – „Tatusiu, jesteś tam?/ Tatusiu, dlaczego uciekłeś/ Tatusiu, czy wszystko u ciebie w porządku?/ Spójrz tato, mamy takie same włosy/ I tato, dziś są moje urodziny/ I wszystko co chcę powiedzieć/ Czy jesteś tak daleko/ Och, jesteś tak daleko/ To nic.”

Niech sami wam opowiedzą 🙂

Daddy, are you out there? Daddy, won’t you come and play? Daddy, do you not care? Is there nothing that you wanna say? I know you’re hurting too, ooh But I need you, I do Daddy, if you’re out there Daddy, all I wanna say You’re so far away Oh and you’re so far away That’s okay, that’s okay, I’m okay Daddy, are you out there? Daddy, why’d you run away? Daddy, are you okay? Look Dad, we got the same hair And Daddy, it’s my birthday And all I wanna say Is you’re so far away Oh and you’re so far away That’s okay, it’s okay, it’s okay You’re so far away Won’t you come home, won’t you stay? Please stay, oh please stay Won’t you come home, won’t you stay? One day, just one day

Tekst pochodzi z https://www.tekstowo.pl/piosenka,coldplay,daddy.html

Share

One thought on “Wpis na Dzień Ojca

  1. „ojca i ojcostwa” nie ma w Konstytucji lll RP, a „matka i macierzyństwo” tam są;
    zapewne „rodzicielstwo i rodzina” mają ojcom dać szansę na prokuratorsko-sądowo-adwokackę licencję na ojcostwo w świecie kobiet

    IMMUNITET RODZICIELSKI
    w Rzeczpospolitej Obojga Rodziców

Leave a Reply

%d bloggers like this: