Cykl o przemocy. Przemoc i media. cz.3

Cykl o przemocy. Przemoc i media. cz.3

Przemoc- Ma wiele definicji prawnych, socjologicznych czy psychologicznych. W mediach kiedy słyszy się przemoc mówi się zazwyczaj o przemocy mężczyzn wobec kobiet. Przemoc to narzędzie polityczne, które krzywdzi tak naprawdę otoczenie. Żyjemy w czasach stereotypu. Stereotypy te dotyczą „samotnych matek”. Żyłam w przekonaniu, że są to biedne kobiety. Tymczasem Polska wbrew temu co się myśli sprzyja właśnie „samotnym matkom”.

W naszym kraju matki mają się dobrze. Sądy są po ich stronie niezależnie czy zaniedbują dzieci czy nie. Istnieje przekonanie, że „matka to matka”. Wszystko się jej należy. Mężczyzna ma płacić alimenty niezależnie od tego czy chce być ojcem i czy jest dobrym ojcem. Prawda jest taka, że kobiety dokonują aktów przemocy i są za to łechtane. Świat popiera kiedy kobieta bije mężczyznę ale odwrotnie już nie. Kobieta może gardzić facetem ale odwrotnie to już jest przemoc.

Nadużywanie słowa „przemoc” wzbudziło mnóstwo dyskusji na Facebooku. Problemem tych dyskusji jest to, że nic z nich nie wynika. Każda strona broni swojego punktu widzenia. W dyskusji nikt nie drąży faktów. Tylko statystyki. Zapominamy nawet, że istnieje błąd statystyczny tylko w dyskusjach jest on niewidzialny. Statystyki to sacrum dyskusji. Niestety bardzo ubolewam z tego powodu.

Należę do ludzi, którzy nie ufają statystykom. Jeśli ktoś kogoś o coś oskarża nie znaczy, że ta osoba jest winna. Po prostu. Dzis przemoc co często podkreślam stała się narzędziem politycznym. Ta partia, która dobrze sprzeda przemoc wygrywa wybory

Żyję w czasach kiedy kobiety robią z siebie ofiary. Ciągle czytam posty biednych kobiet, maltretowanych ofiar przemocy. Część z tego oczywiście może jest prawdziwe. Tylko kto to weryfikuje? Najłatwiej spisać sprawcę przemocy ale co dalej? Tego statystyki nie badają.

Współczesna kobieta jest ofiarą dla pieniędzy. Jeśli Ci źle z tym facetem to go zostaw. Twoje szczęście jest najważniejsze, Współczesne kobiety nie chcą patrzeć w lustro. Nie potrafią stwierdzić,że mają problemy ze sobą. Raczej się do tego nie przyznają nigdy. Zawsze cały świat jest winny ich nieszczęściu. Warto się zatem zastanowić dlaczego przemoc to narzędzie polityczne skoro połowa społeczeństwa nie potrafi tego zdefiniować a reszta to prawnicy, którzy manipulują np. przemocą. Warto rozważyć najpierw dla siebie czym jest przemoc. Kiedy ktoś czegoś od nas wymaga dla wielu to już przemoc. Tymczasem wymaganie od kogoś to naturalna sprawa. Tylko narcystyczne społeczeństwo nie lubi wymagań i obowiązków. Ogólnie nie lubimy jak ktoś od nas wymaga, ja też. Jednak nie można tego definiować jako przemoc.

Share

Leave a Reply

%d bloggers like this: