Kilka słów o współczesnej młodzieży- Czy rzeczywiście moje pokolenie tak bardzo różni się od tego pokolenia dwudziestolatków?- Młodzi Gniewni 2023

Kilka słów o współczesnej młodzieży- Czy rzeczywiście moje pokolenie tak bardzo różni się od tego pokolenia dwudziestolatków?- Młodzi Gniewni 2023

Kochani tem wpis poświęcam młodym ludziom. Wspaniałemu pokoleniu, które dorosło w tych czasach. Pozornie innych. Dorastają w obliczu trudnych relacji z dorosłymi, z rodzicami, którzy się rozstaną, rozstają i co? Wyjątki też są bowiem też są szczęśliwe rodziny, które dały dobry wzór swoim dzieciom. Jednak i w takich rodzinach rodzą się buntownicy.

Jaka jest młodzież dzisiaj? Albo ciekawa świata, uzdolniona poznawczo albo błądząca. My też tacy byliśmy. Nie ma co się łudzić. Internet i komputery pojawiały się na naszych oczach. Pierwsze telefony komórkowe były czymś nadzwyczajnym. Te Nokie czy Motorole prawdziwy szpan. Kto miał ten był Panem osiedla. I nagle Internet zmieni rzeczywistość podobnie jak technologia. Postanawiamy edukować się w tym. Dla tej młodzieży telefon to nic nadzwyczajnego nawet jeśli znali jeszcze świat bez tego.

Jak w każdym pokoleniu jest trudna młodzież. Dużo jest jednak i tej ambitnej. Młodzież zazwyczaj zachowuje się podobnie: pali papierosy, pije czy uprawia seks. Nie łudźmy się, że coś możemy zmienić. Każdy z nas ma podobne instykty, chce spróbować, doświadczać i być dorosłym.

Okres dojrzewania to czas, w którym szukamy także Boga. Gwarantuję, że Boga należy oddzzielić od polityki. W ogóle szczęśliwy człowiek tworzy wokół siebie aurę dobra i wdzięczności. Roznieca pozytywną energię i nikomu źle nie życzy.

Teraz do kin wchodzi „Znachor”. film, który znamy na pamięć. W nowej wersji gra go Leszek Lichota. Jest to piękny fllm, który ma przedstawić młodym. Ta mlodzież boryka się z uzależnieniami od seksu , począwszy od narkotyków. Też szukają odpowiedzi na wiele pytań.

Jaka ja byłam w ich wieku? Pełna pasji i marzeń o lepszym świecie. Szukałam ciągle lepszego świata choć moje dzieciństwo było dobre. Było bardzo twórcze. Mogłam robić co chciałam, byłam rozpieszczona i nie lubilam szkoły. Szkoła źle mi się kojaarzyła i bardzo się bałam. Bylam poniżana. W dzisiejszych czasach zapewne przy takich narzędziach jak telefon poniżanie ma większą moc. Jest to paatologia Internetu.

MŁODZI GNIEWNI

Kultowy film o dorastaniu przedstawiający nauczycielkę, która chce wspirać trudną młodzież. Ja wiadomo nie jest to łatwe. Każdy z nas się buntował, zadawał pytania. Ten film też to pokazuje. la mnie bardzo ważnym było również Stowarzyszenie Młodych Poetów. Temu filmowi poświęcę wpis.

A TY JAKI BYŁEŚ JAK BYŁEŚ MŁODY? JAKIE BYŁO TWOJE DORASTANIE? PRZECIW CZEMU SIĘ BUNTOWAŁEŚ?

Trudno mi powiedzieć jaka jest ta młodzież. Mają te same problemy tylko troszkę inne tło. Mimo , że mogą mieć pustkę to czują pustke, samotność. Wciąż mają za mało pomocy.

MŁODZIEŻ Z ROZBITYCH RODZIN, DZIECI ALIENOWANE

Młodzi ludzie muszą sami poradzić sobie z rozstaniem rodziców. Jak podaje Primo Psyche :

Z dużym zainteresowaniem przeczytałam artykuł, który ukazał się na stronie edurada.pl z okazji obchodzonego 10 września „Światowego Dnia Zapobiegania Samobójstwom” dotyczący kampanii Fundacji ITAKA. Z problemem depresji a szczególnie z wzrastającą liczbą samobójstw wśród młodzieży boryka się również Szwajcaria.

Tygodniowo dwoje lub nawet troje nastolatków i młodych dorosłych (statystyki obejmują populację od 12 do 25 roku życia) ginie w wyniku podjętej, skutecznej próby samobójczej. Ten tragiczny bilans zaalarmował nie tylko fachowców – psychologów, psychiatrów czy pediatrów, ale zmobilizował całe społeczeństwo szwajcarskie, do podjęcia natychmiastowej akcji prewencyjnej.

W Szwajcarii, podobnie jak i w Polsce, istnieją łatwo dla młodzieży dostępne instytucje („Pomocna dłoń”, centra kryzysowe działające przez 24 godziny na dobę, psycholog szkolny itp.), szkoli się także osoby mające codziennie do czynienia z młodzieżą: rodziców, nauczycieli, pracowników socjalnych zatrudnionych w szkołach. W kampanii uświadamiającej bierze udział zarówno prasa jak i inne media.

TELEFON WSPARCIA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY:

Share

Leave a Reply

%d bloggers like this: