Związek tylko na powierzchni czyli 365 dni,fenomen popkultury. – Laura i Massimo co mówią o relacjach i o społeczeństwie.

Związek tylko na powierzchni czyli 365 dni,fenomen popkultury. – Laura i Massimo co mówią o relacjach i o społeczeństwie.

Postanowiłam przeanalizować relację Massimo (gangster i mafiozo) i jego Laury. Chcę jednak zrobić analizę związku, relacji.

Gdyby Massimo był biedny Laura nawet by na niego nie spojrzała. Kim jest Laura?

LAURA BIEL

Dosyć płytka dziewczyna. Pochodząca z dobrego domu damulka, typ księżniczki. Laura zostaje porwana. Zakochuje się w swoim sprawcy. . Laura jest dla mnie dziewczyną bez pasji a jeśli już kobieta ma pasję to musi to być moda.

Wygląda na to, że projektowanie to bułka z masłem. A cudny Massimo daje swojej księżniczce firmę. Poza tym przez cały film traktuje Massimo jak sponsora. Jedynym wyznacznikiem szczęścia jest luksus. Pławi się w nim Laura i pokazuje, że kocha Massimo ale przecież musi być ogrodnik. Musi być kochanek. Ach ta Laura to w ogóle jest taka cool,że Włosi za nią szaleją.Cała historia miłosna pokazuje, że w każdym związku musi być Nacho a każda kobieta marzy o Massimo.

O Laurze nie wiem nic poza tym, że lubi modę i luksus co czyni z niej kobietę mega przeciętną. Nie chciałabym przyjaźnić się z Laurą bo jest nudna, sztuczna i plastikowa. Dziewczyna, ktora w swoim życiu nic nie osiągnęła poza przejęciem prezentu- domu mody od Massimo.

Masssimo

Tym macho i bad boya. Szalony, zły gangster , nie wiadomo dokładnie na czym zarabia. Pewnie na zabijaniu i Avocado. Oglądając trzecią część wiadomo, że przeczytał „Małego Księcia” a Blanka oglądała „Casablankę”. Teraz z Massimo zrobi wspaniałomyślnego faceta, który swoją miłość oddaje innemu w imię miłości. Prawdziwy romantico, altruista. Oczywiście niewiele wiadomo tak naprawdę o postaciach z tego filmu.

„Pieniądz czyni dziś więcej dla kontekstu rzeczy, niż mógłby uczynić stwórca nieba i ziemi.“- – Jak pisze Peter Sloterdijk. Pięknie widać we współczesnej literaturze zanik uczuć, miłości i prawdy. Liczy się ten kto ma status i kto nadaje statusu kobiecie. Pieniądze dają status a bycie bad boyem zwiększa ranking mężczyzn. Kim jest więc Massimo? Bogaczem, ktory sobie wyśnil Laurę w swoim nudnym życiem. Nie wiemy jednak kim był jego ojciec. Wiemy, że miał brata bliźniaka. Tak, zdolności do kochania nie widzę w Massimo chociaż w sumie jedyny gangster -romantyk ktory mnie ujął był z filmu „Ogród Luizy”- Film zapomniany ale dla mnie cudowny.

Luiza Bartodziej (Patrycja Soliman) trafia do szpitala psychiatrycznego gdyż widzi trolle i inne. W szpitalu zakochuje się w niej gangster Fabiano (Marcin Dorociński). Kiedyś puściłam ten film dla kobiet w areszcie. Nigdy nie zapomnę tego, że były mi wdzięczne. To był film klasa, naiwny. Film o szacnku do miłości i inności, film szanujący choroby psychiczne. I teraz mamy znowu gangstera i Laurę. Laurę, ktora jest pustą laską , Olga rzeczywiście nadaje jej energii. Co mówi nam ten film?

  • Człowiek może być szczęśliwy kiedy opiera swoją relację na seksie- Jesteś dobry/dobra w łóżku to Cię biorę.
  • Wartości życiu to pieniądze i to na nich masz opierać swoj świat.
  • Relacji się nie buduje i w każdej chwili można ją zerwać
  • Jeśli związek nie przypomina bajki o w niego nie wchodź
  • O dziecku nie musisz mowić nawet „temu jedynemu”

Dla równowagi trzynaście lat temu wydałam tomik „ZERO” o relacjach we współczesnym świecie. To jest opis mojego tomiku.

Zero. Anna Czyrska – Ebook (pdf)

Dlaczego młoda wrocławska pisarka w czasach niepohamowanego konsumpcjonizmu zatytułowała swój tomik „Zero”? Dlaczego kojarząca się z brakiem i pustką cyfra powraca w kolejnych utworach ze zbioru? Wszyscy chcą mieć przecież coraz więcej, żyć na coraz wyższym poziomie… Gdzie jednak w tej pogoni za złudnym szczęściem, reklamowanym w internecie, telewizji, radiu i na billboardach, podziała się miłość? Czy ktoś ma jeszcze czas na pielęgnowanie prawdziwych relacji międzyludzkich?
Wiersze Anny Czyrskiej to liryczna opowieść o związku między kobietą i mężczyzną – poszukiwaniu czułości, miłości zmysłowej, ale także o powolnym umieraniu uczucia – i współczesnym, pełnym samotnych ludzi świecie.

Czego uczy nas 365 dni? Tego, że nawet księcia z bajki można zdradzić, że bycie pustym daje Ci pieniądze.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *