Rok Dobrych Relacji – Wrocław 2022

Rok Dobrych Relacji – Wrocław 2022

Wrocław rokiem dobrych relacji- To dobra inicjatywa społeczna, którą jako specalista ds.relacji bardzo popieram. W dzisiejszych czasach nie szanujemy ani ludzi ani relacji. Świat to wielki supermarket oczekiwań.

W tym supermarkecie miłość wydaje się czymś niepotrzebnym. Po co komu miłość skoro nie potrafimy się nią posługiwać? Żyjemy w strachu czy ktoś nas nie zrani albo ,że nas zrani i czekamy aż nadejdzie ten moment. Ten moment- Jakbyśmy nie wymagali od siebie.

Współczesny świat nauczył nas braku szacunku. Braku szacunku do człowieka i do kochania. Miłość jest niemodna, chyba, że przypomina 365 dni. Miłość ma być częścią luksusowego świata, wizji relacji ze świata Małgorzaty Rozenek-Majdan. Tej, która dała dziecko Majdanowi. W tym kontekście mamy zrozpaczoną Dodę, która nie potrafi nikogo pokochać samą sobą i oczekuje księcia z bajki. W tym kontekście mamy Rząd, który te relacje niszczy. Jednocześnie jeśli nie jesteś przy boku kogoś z rządu nie masz co liczyć na karierę. Im bliżej władzy tym większa „kariera”.

Czym są tak naprawdę relacje? Unikatem i bogactwem, darem, na ktory musimy sobie zasłużyć. Większość relacji kończy się na powierzhni. Powierzchnia i tyle! Kryzysy są częścią naszego życia. A relacje? relacje przestały mieć znaczenie. Liczy się rozsądek i to by nie być dorosłym za bardzo.

Polska- to kraj gdzie ważne relacje są tylko polityczne. Twój sukces musi przypięczetować „władza”. Władza i pieniądze są dziś wyznacznikiem uczuć podobnie jak Twój status Quo.

Nie trzeba być Philipem Zimbardo by nie dostrzegać, że oto żyjemy w supermarkecie i najważniejsze jest zaspokajanie potrzeb. Cywilizacja teraz skazana jest na wizję świata bez konsumpcji. Trzeba być oszczędnym, życie wydaje się powracać do pewnego kręgu. Ludzkość powoli dąży do samozaglady. Niszczenie relacji jest okrutne. Przykre bo samotność dotyczy każdego człowieka. Musimy walczyć o przetrwanie . Nikt nie walczy o miłość, o drugą osobę bo trktuje ją jak prodkt z supermarketu. Kupisz i zjesz wyjesz wszystko i żegmaj.

Dlaczego nie szanujemy dobrych relacji?

Bo możemy bo dla wielu nadal to jedyna droga istnienia. Więcej przeczytacie w drugiej części mojego poradnika!

Share

Leave a Reply

%d bloggers like this: