Czym jest moi kochani „światowość” o syndromie człowieka idealnego czyt. „światowego”

Czym jest moi kochani „światowość” o syndromie człowieka idealnego czyt. „światowego”

Bycie światowym dziś sprawia, że ludzie widzą cię lepiej. Pokazujesz innym, że cię stać czyli jesteś bogaty. Kapitalizm osiągnął swoje szczyty, wielu z nas marzy o tym by być postrzeganym jako ludzie szczęśliwi. W drugim aspekcie chcemy by nas podziwiano bo osiągnęliśmy społeczny status, bo jesteśmy bogaci. Nie chodzi też o miliony ale stać nas na urlop.

„Światowość” a więc podróże,, znajomość kultury, szczęśliwe małżeństwo, dzieci. Człowiek musi w życiu osiągnąć wszystko inaczej jego życie nie ma sensu.

Anna Czyrska (ur. 1985) – polska poetka, prozaiczka.

  • Znam ludzi, którzy szukają miejsc nietkniętych przez innych ludzi.
    Tam gdzie metropolia jest jedynie złudzeniem, iluzją wielkiego świata, który
    dla tych ludzi jest ćwiartką tej Ziemi.
    Chcą być pierwszymi, którzy dotkną
    stopą tej cząstki.
    Chcą być Pierwszymi Ludźmi.
    • Źródło: Znam ludzi

Co chciałam napisać? Istnieją miejsca, w których nikogo jeszcze nie było ale bardzo trudne takie miejsca odnaleźć. Poza tym jaki to ma sens. Czy rzeczywiście życie musi mieć sens? Ja zadaję za dużo pytań np. Za bardzo się zastanawiam się. Czym są wobec tego podroże. Po każdej podróży czujemy się jakby mądrzejsi i lepsi. Możemy się chwalić, możemy zrobić tysiące zdjęć z każdej podróży. Ja będąc np.. W Hiszpanii szukałam miejsc nieoczywistych, takich, które nie kojarzą się z Hiszpanią no. przystanek opisany i stary. Przystanek chyba nie działał, nie jeździły tam już busy. Stary, brudny przystanek pokazywał, że wszędzie jesteśmy ludzi o tych samych, pragnieniach, marzeniach. Kapitalizm sprawił, że wszyscy chcemy być „światowI”. Światowość wydaje się być lepsza niż zastój.

PRAGNIENIE SŁAWY I TEGO BY INNI NAM ZAZDROŚCILI

Też mam wiele pragnień i nie mówię,że to coś złego. Pragnienia sprawiają, że chcemy żyć. Budują naszą samoocenę i pewność siebie. Kiedy robimy coś na co innych nie stać czujemy się lepsi. Głosimy: Patrzcie na mnie i podziwiajcie.

Nawet jeśli robimy to nieświadomie ale robimy bo wiemy, że chodzi tu o sukces. Światowość ma pokazać, że mamy status i osiągneliśmy sukces. Ja zawsze byłam bardzo ambitna. Człowiek szuka odpowiedzi ze świadomością, że ich nie znajdzie. Czy warto je zadawać?

Zawsze chcemy być lepsi od innych, tylko po co?

Dlaczego inni osiągnęli to a nie my?

Wszyscy na to cierpimy, jedni mniej inni bardziej. Nie ma sensu generalizować ale każdy z nas w jakimś stopniu posiada. Żyjemy w czssach kiedy taka wiedza przydaje się do manipulacji społeczeństwem.

Share

Leave a Reply

%d bloggers like this: