Obraz relacji w mediach cz.2 Czyli czego uczą nas seriale i komedie romantyczne?

Obraz relacji w mediach cz.2 Czyli czego uczą nas seriale i komedie romantyczne?

Prawda jest taka, że świat seriali i filmów stał się światem wspólnym. Mam jednak wrażenie, ze to ludzie dążą do tego by ich świat stał się romantyczną komedią. Prawda jaka wypływa na temat relacji jest niestety bolesna. Czego nas uczą seriale? Nie uczą.

To kilka punktów serialowych prawd:

1.Zdrada jest czymś codziennym, generalnie wierność się nie opłaca

Dokładnie, jeśli chcesz być człowiekiem na miarę XXI wieku to zdradzaj!Rób to bo po co kochać kogoś jednego. Nieważne, że np. podjęliśmy decyzję i tak naprawdę to my mamy problem. Nieważne, ze z drugą osobą nadal będziecie żyć w tym samym świecie. Problemy będą zawsze. Problem tkwi te z w tym,że wiele osób wchodzi w relację aby przeczekać. Poczekam sobie na kogoś u boku tego kogoś.

2. Człowiek ma wartość tylko przez to co posiada

Bohaterowie filmów i seriali to ludzie sukcesu. Zazwyczaj osiagneli juz swój status. Zazwyczaj też o dziwio są mentorami. Ludzie, którzy są prawnikami, lekarzami. Posiadają zawody bardzo ambitne i dobrze płatne. Oglądając bohaterów zazwyczaj im zazdrościmy choć teraz raczej lubiany jest bohater, który walczy .

3. Kryzysy w relacji wynikające z braku komunikacji najlepiej rozwiązać szukając sobie kogoś nowego.

Rzadko, który serial czy film propaguje monogamię. Inaczej byłoby nudno. Zdrada jest ok. Istnieje ogromne przyzwolenie na zdradę ale jeśli to my zdradzamy to my mamy problem. Posiadamy tak naprawdę niskie poczucie wartości. Zdrada pokazuje ile istnieje związków bez miłości.

4. Jak ktoś jest bogaty to na pewno jest zły.

Zazwyczaj czarny charakter jest bardzo bogaty. Jest to bardzo stereotypowe gdyż świat tak nie wygląda. Rzeczywistość jest zupełnie inna. Człowiek bogaty może być dobry a biedny zły. Stereotypy.

Niestety serialowo-filmowe wzorce pojawiają się już w bajkach . Już dziewczynki są uczone, że książę może być bogaty. Kogo można zniszczyć. Stereotypy rządzą w komediach romantycznych i w kulturze.

Istnieją także w internecie. Myślenie stereotypowe jest naprawdę w głowach ludzi. Świat jest czarno-biały. Na szczęście są seriale, które te stereotypy przełamują. Chociażby „Atypowy”. Ale o tym w innych częściach.

Warto zastanowić się nad swoim życiem, nie porównywaćć do życia bohaterłów serialu bo są to postacie fikcyjne. Postacie stworzone dla rozrywki. Możemy z nimi współodczuwać ale na tym koniec.

Share

Leave a Reply

%d bloggers like this: