Czym mierzy się sukces w dzisiejszych czasach?

Czym mierzy się sukces w dzisiejszych czasach?

Magiczne słowo sukces. Każdy z nas lubi po latach spotkać swoich znajomych z Liceum czy podstawówki. Patrzymy na ich osiągnięcia i często porównujemy się. Przypominamy sobie jakimi byli dziećmi i jak zadziałał z nimi los.

Co mogę powiedzieć o sobie? Ciągle robię pierwsze kroki w kwestii zawodowej. Nie lubię siebie za to. Jednak czasem mam wrażenie, że inni coś osiągają a ja nadal nie. Jest to oczywiście tylko w mojej głowie bo to co dla jednej osoby jest sukcesem dla drugiej już nie. Uważam, że sukcesem jest znalezienie miłości a nie związku z rozsądku. Pamietam jak patrzyłam na koleżanki jak biorą śluby itd. Teraz już tak na to nie patrzę. Podobnie myślałam o mieszkaniu za granicą. Mieszkanie za granicą było dla mnie symbolem szczęścia. Co nie znaczy, że jestem zamknięta na takie życie. Chciałabym zwiedzić świa z ukochanym, zostać matką i pisarką. Czy to zbyt wiele? A ty jakie masz pragnienia?

Bez wątpienia sukces zawodowy daje nam stabilizację. Współczesny swiat kłoci się o potrzebę pieniędzy. Jak wielu z nas może sobie pozwolić na wybór? Na spokój. Każdy normalny człowiek chce pracować. Żyjemy w Polsce kraju gdzie jak prowadzisz firmę musisz płacić ogromne podatki. Jak nie chcesz pracować to tylko udowodnij i zostań samotną matką.Co jest waszym miernikiem sukcesu? Na pewno we dwoje łatwiej osiągnąć sukces. Dobrze mieć obok kogoś kto nas wspiera w każdej sytuacji.

Kiedy obserwujemy życie naszych znajomych z młodych lat? Co czujemy? Na pewno jesteśmy już dorośli i nie myślimy tak jak dzieci. Czym jest sukces? Na to pytanie nadal ciężko odpowiedzieć. Miłość jest najważniejsza ale niestety trzeba za coś żyć. Ciągle czekam na swój czas.

Share

Leave a Reply

%d bloggers like this: