Czym mierzy się sukces w dzisiejszych czasach?

Magiczne słowo sukces. Każdy z nas lubi po latach spotkać swoich znajomych z Liceum czy podstawówki. Patrzymy na ich osiągnięcia i często porównujemy się. Przypominamy sobie jakimi byli dziećmi i jak zadziałał z nimi los.

Co mogę powiedzieć o sobie? Ciągle robię pierwsze kroki w kwestii zawodowej. Nie lubię siebie za to. Jednak czasem mam wrażenie, że inni coś osiągają a ja nadal nie. Jest to oczywiście tylko w mojej głowie bo to co dla jednej osoby jest sukcesem dla drugiej już nie. Uważam, że sukcesem jest znalezienie miłości a nie związku z rozsądku. Pamietam jak patrzyłam na koleżanki jak biorą śluby itd. Teraz już tak na to nie patrzę. Podobnie myślałam o mieszkaniu za granicą. Mieszkanie za granicą było dla mnie symbolem szczęścia. Co nie znaczy, że jestem zamknięta na takie życie. Chciałabym zwiedzić świa z ukochanym, zostać matką i pisarką. Czy to zbyt wiele? A ty jakie masz pragnienia?

Bez wątpienia sukces zawodowy daje nam stabilizację. Współczesny swiat kłoci się o potrzebę pieniędzy. Jak wielu z nas może sobie pozwolić na wybór? Na spokój. Każdy normalny człowiek chce pracować. Żyjemy w Polsce kraju gdzie jak prowadzisz firmę musisz płacić ogromne podatki. Jak nie chcesz pracować to tylko udowodnij i zostań samotną matką.Co jest waszym miernikiem sukcesu? Na pewno we dwoje łatwiej osiągnąć sukces. Dobrze mieć obok kogoś kto nas wspiera w każdej sytuacji.

Kiedy obserwujemy życie naszych znajomych z młodych lat? Co czujemy? Na pewno jesteśmy już dorośli i nie myślimy tak jak dzieci. Czym jest sukces? Na to pytanie nadal ciężko odpowiedzieć. Miłość jest najważniejsza ale niestety trzeba za coś żyć. Ciągle czekam na swój czas.

Reklamy

Dodaj komentarz