Magiczne słowo sukces. Każdy z nas lubi po latach spotkać swoich znajomych z Liceum czy podstawówki. Patrzymy na ich osiągnięcia i często porównujemy się. Przypominamy sobie jakimi byli dziećmi i jak zadziałał z nimi los.

Co mogę powiedzieć o sobie? Ciągle robię pierwsze kroki w kwestii zawodowej. Nie lubię siebie za to. Jednak czasem mam wrażenie, że inni coś osiągają a ja nadal nie. Jest to oczywiście tylko w mojej głowie bo to co dla jednej osoby jest sukcesem dla drugiej już nie. Uważam, że sukcesem jest znalezienie miłości a nie związku z rozsądku. Pamietam jak patrzyłam na koleżanki jak biorą śluby itd. Teraz już tak na to nie patrzę. Podobnie myślałam o mieszkaniu za granicą. Mieszkanie za granicą było dla mnie symbolem szczęścia. Co nie znaczy, że jestem zamknięta na takie życie. Chciałabym zwiedzić świa z ukochanym, zostać matką i pisarką. Czy to zbyt wiele? A ty jakie masz pragnienia?

Bez wątpienia sukces zawodowy daje nam stabilizację. Współczesny swiat kłoci się o potrzebę pieniędzy. Jak wielu z nas może sobie pozwolić na wybór? Na spokój. Każdy normalny człowiek chce pracować. Żyjemy w Polsce kraju gdzie jak prowadzisz firmę musisz płacić ogromne podatki. Jak nie chcesz pracować to tylko udowodnij i zostań samotną matką.Co jest waszym miernikiem sukcesu? Na pewno we dwoje łatwiej osiągnąć sukces. Dobrze mieć obok kogoś kto nas wspiera w każdej sytuacji.

Kiedy obserwujemy życie naszych znajomych z młodych lat? Co czujemy? Na pewno jesteśmy już dorośli i nie myślimy tak jak dzieci. Czym jest sukces? Na to pytanie nadal ciężko odpowiedzieć. Miłość jest najważniejsza ale niestety trzeba za coś żyć. Ciągle czekam na swój czas.

Reklamy

This article was written by Anna Czyrska

Urodziłam się 12.01.1985 roku w Kędzierzynie-Koźlu. Jestem absolwentką nauk o rodzinie o specjalizacji poradnictwo rodzinne. Studia ukończyłam na Uniwersytecie Opolskim. Z zawodu jestem koordynatorem pieczy zastępczej i asystentem rodziny. Ukończyłam też kurs pedagogiczny. Jestem również opiekunem osób niepełnosprawnych, starszych i terapeutą dzieci. Relacje między dwojgiem ludzi to moja pasja. Jestem szczęśliwą kobietą. Mam zdrowe spojrzenie na świat. Także jako autorka (anty)poradnika dla singli pt "Śmierć miłości czyli (anty)poradnik o tym dlaczego boimy się kochać". Obecnie pracuję nad kolejnymi częściami poradnika, Kolejną powieścią i zbiorem opowiadań. Moje hobby to: gotowanie, podróże, relacje, pisarstwo.

Dodaj komentarz