Jak stworzyć zdrową i dobrą relację? cz.1

Jak stworzyć zdrową i dobrą relację? cz.1

Stworzenie dobrej relacji to wielka sztuka dana nie każdemu. Często jest trudno. Dlaczego tak jest? Relacje są demonizowane tymczasem dla wielu z nas to całkiem normalna rzecz.

Spotyka się dwoje ludzi, zakochują się w sobie i tworzą relację. Wszystko brzmi pięknie. Stworzenie dobrej relacji to wyzwanie w XXI Wieku. W czasach kiedy cały czas trwa kampania bycia singlem/ singielką. Istnieje procent ludzi , którzy naprawdę nie nadają się do związku a są to często ludzie po rozwodach.

Co odpowiada za nieudane relacje? System to raz. Społeczeństwo, które głosi kult rozwodu. Nie uda się- bierz rozwód. Jak masz dzieci to będziesz mieć profity. Ludzie rzadko od razu trafiają na odpowiedne osoby. Niestety. Inną prawdą jest, że nie naprawiają relacji. Nie jestem fanką psychoterapii par bo jeżeli idziesz na psychoterapię jako para to zakładasz, że Twój związek ma się rozpaść. Tak, jako specjalistka od rodziny nie popieram do końca terapii par.

Czy istnieje jedna recepta?

  • Na pewno my musimy czuć całym sobą tę drugą osobę. Musimy czuć, że mimo przeciwności losu jesteśmy gotowi z nią być.
  • Musimy wiedzieć jak chcemy aby wyglądał nasz związek.
  • Musimy mieć świadomość, że nie jesteśmy idealni. Podobnie jak ta osoba.
  • Nie wchodzisz w związek dla innych tylko dla siebie i swojego szczęścia
  • Trwa ogólnie demonizacja relacji i ma ona wpływ na myślenie o relacji

Bez wątpienia pierwsze wzorce relacji mamy w rodzinie. Jeśli wyrośliśmy jako dzieci z rozwodu wcale nie znaczy, że nam się uda. Jesteśmy innymi istotami. Myślimy samodzielnie. Dlaczego ludzie się rozstają?

Nie wiem. To odwieczne pytanie. Można odpowiedzieć: Bo mogą.

Wolność daje nam prawo do rozstań i do miłości,

Anna Czyrska – Patronite.pl

Share

Leave a Reply

%d bloggers like this: