Nie lubię „złotych porad”. Każdy z nas najlepiej wie jak żyć. Jednak kiedy myślę o zdrowej, pełnej relacji , w której sama jestem myślę wtedy o tych zasadach:

1.Nigdy nie wchodź w relację z kimś jeśli tej osoby nie kochasz.

Jeśli nie czujesz czegoś wyjątkowego do tej osoby to fakt. Czasem lepszy kosz niż bycie z kimś z rozsądku.

2. Wchodząc w relację nie myśl co inni powiedzą.

Wielu ludzi wchodząc w relację kierują się poglądami innych. To zdanie ma też negatywny wyddźwięk zwłaszcza kiedy rozbija się komuś związek. Oczywiście jeśli związek jest silny i trwały a ludzie się kochają to nic tego nie pokona.

3. Nie szukaj ideału.

Nie istnieje idealne życie Nie istnieje życie bez problemów. Dwie osoby muszą być wystarczająco zdolne i świadome. Nie ma i nie będzie ideałów. Warto o tym pamiętać. Kolejny partner/partnerka też nie będzie,

4. Wchodząc w relacje bądź dojrzały/a

Mówiąc Kocham mów świadomie. To jest dojrzała decyzja a jeśli na całe życie to znaczy, że musi być to ktoś wyjątkowy.

5. Spełniaj i realizuj swoje cele.

Spełniaj swoje cele i ambicje. Nigdy z nich nie rezygnuj!

Zawsze miałam pewne zasady. Dzisiejsza kultura pozwala nam na rozstania ale o rozstaniach w kolejnych opisach.

Reklamy

This article was written by Anna Czyrska

Urodziłam się 12.01.1985 roku w Kędzierzynie-Koźlu. Jestem absolwentką nauk o rodzinie o specjalizacji poradnictwo rodzinne. Studia ukończyłam na Uniwersytecie Opolskim. Z zawodu jestem koordynatorem pieczy zastępczej i asystentem rodziny. Ukończyłam też kurs pedagogiczny. Jestem również opiekunem osób niepełnosprawnych, starszych i terapeutą dzieci. Relacje między dwojgiem ludzi to moja pasja. Jestem szczęśliwą kobietą. Mam zdrowe spojrzenie na świat. Także jako autorka (anty)poradnika dla singli pt "Śmierć miłości czyli (anty)poradnik o tym dlaczego boimy się kochać". Obecnie pracuję nad kolejnymi częściami poradnika, Kolejną powieścią i zbiorem opowiadań. Moje hobby to: gotowanie, podróże, relacje, pisarstwo.

Dodaj komentarz