„Dość Milczenia” czyli o tym jak złapać drapieżnika seksualnego?- Hiszpańska nowość na netflix

„Dość Milczenia” czyli o tym jak złapać drapieżnika seksualnego?- Hiszpańska nowość na netflix

Netflix czasami wrzuca perełki. Takie na ktore warto czekać. Hiszpanie potrafią kręcić dobre filmy i seriale/. Hiszpania jest dość liberalna, otwarta na człowieka kolorowego, trans i na homoseksualizm.

Nasza bohaterka ma na imię Alma. Przyjaźni się ona z Gretą, która ma przystojnego starszego brata Davida oraz Natą. Film zaczyna się tym, że Alma wystawia w szkole transparent, że w tej szkole jest gwałciciel. Potem serial na każdym kroku pokazuje nam potenxjalnych sprawców. Chłopak Naty

Dziewczyny pochodzą z dziwnych domów, dobrych. Postać Almy przedstawiona jest raczej jako zbuntowanej nastolatki. Ojciec wydaje się być zaborczy a matka jak to matka wspiera córkę. Alma ma młlodszego brata i pieska czyli idealna hiszpańska rodzina gdzie córeczka prosi o kieszonkowe. Tymczasem w szkole Alma jest raczej lubiana. Ma też przyjaciela ale najważniejsza w jej otoczeniu jest Greta i tajemnicza koleżanka z podstawówki Berta, która pojawia się na nowo w jej życiu.

JAKIE MY KOBIETY MAMY BYĆ ABY NIE ZOSTAĆ ZGWAŁCONE? CZY JEST NA TO SPOSÓB?

Nawet w stroju zakonnicy jakiś facet mógłby mieć ochotę nasz zgwałcić

.Wróćmy do naszego serialu. Alma jest typem dziewczyny, która nie potrzebuje faceta do szcześcia: pali fajki, ćpa no taka bad girl. Uczy się chwiejnie, raz dobrze a raz gorzej. Na początku filmu myślimy, że to alma jest tą zgwałconą. Napięcie rośnie i pytamy kto ją zgwałci. Potem okazuje się, że przespała się z kolegą pod wpływem narkotyku.

Serial zrobiony jest bardzo dobrze. Poznajemy psychologię postaci.

ALMA

Dziewczynka z dobrego domu. Ma młodszego brata i pieska. to głowna bohaterka. Bardzo zbuntowana, ładna i niepokorna. Dziewczyna z jajami, która wie czego chce. To taki typ doskonałej przyjaciółki. Wiesz, że zawsze stanie w twojej obronie. Jest też nieco zagubiona. Podkochuje się w niej aberto. chłopak Naty. A raczej chce ją „przelecieć”, zaliczyć a ona wie, że to palant.

GRETA

Koleżanka z klasy Almy. Pochodzi z hipisowskiej rodziny, nieco biednej, Jednak brat w piwnicy ich domu sieje marihuanę. Nasza bohaterka jest uzależniona od trawy i imprez. Niewiele o niej wiemy poza tym, że jest lesbijką ale Almę traktuje jak siostrę. Ma starszego brata davida i próbuje zeswatać Almę z nim. Takie dziewcze nieco zagubione.

NATA

Dziewczyna Alberto, który jest chujem. Nata pochodzi z bardzo bogatej rodziny co sprawia, że dziewczyna czuje się samotna. Pochodzi z rodziny tradycyjnej, matka jest słuążącą stojącą przy mężu. Trwaj nawet przy największym chuju bo to twój mąż. Próbuje być szalona i by wzbudzić zaufanie Alberto wkrada się wraz z nim do willi.

BERTA

Pojawia się ponownie w życiu Almy. Początkowo nieśmiale, dziewczyna z przeszłości. Okazuje się, że miała problemy psychiczne. Z czasem dowiadujemy się, ze to ona była gwałcona przez NAUCZYCIELA HISTORII. Mamy tu próby samobójcze i samobójstwo. Samobójstwo poprzez gwałt….Gwałt jest wielką krzywdą i niestety też tego doświadczyłam.

Dlaczego kobiety nadal muszą walczyć? Bo mężczyźni cały czas traktuje nas przedmiotowo. Byleby zaspokoić swoją potrzebę.

Ministerstwo spraw wewnętrznych w Madrycie nie ujawnia pełnych danych na temat gwałtów dokonywanych przez tzw. manadas – grup młodocianych przestępców, w tym nieletnich imigrantów bez opieki rodzicielskiej – twierdzi portal El Debate.

Fundacja ANAR, zajmująca się dziećmi i młodzieżą zagrożoną wykluczeniem społecznym, ostrzegła przed wzrostem gwałtów grupowych, stanowiących ponad 10 proc. wszystkich gwałtów i nadużyć seksualnych w Hiszpanii.

Tyko w regionie Walencji liczba zgłoszonych gwałtów wzrosła ponad trzykrotnie w ciągu ostatnich sześciu lat – do co najmniej 392 dochodzeń w 2022 r., z czego w 160 przypadkach oskarżonymi byli cudzoziemcy.

To oznacza, że prawie 41 proc. gwałtów w Walencji dokonują cudzoziemcy, tymczasem reprezentują oni 15,3 proc. ogółu ludności regionu.

Dodatkowo następuje niepokojący wzrost liczby gwałtów dokonywanych grupowo przez imigrantów nieletnich – podkreślił portal.

Ustawa, popularnie znana pod nazwą „Tylko tak znaczy tak”, ma na celu rozwiązanie problemu niejasnej definicji zgody w hiszpańskim prawie. Z powodu braku konkretnej definicji, przy rozpatrywaniu nadużyć na tle seksualnym prawo opierało się na dowodach przemocy lub zastraszania, aby zdecydować, czy doszło do gwałtu.

W świetle nowej ustawy ofiary nie będą musiały udowadniać, że stawiały fizyczny opór oprawcy. Każdy akt seksualny bez jasno wyrażonej woli będzie mógł być uznany za nadużycie.

Znowelizowane przepisy „wyjaśniają, że milczenie lub bierność nie oznaczają zgody, lub że brak okazania sprzeciwu nie może być pretekstem do działania wbrew woli drugiej osoby”, powiedziała rzeczniczka rządu, Maria Jesus Montero, która nazwała nowe prawo „zdecydowanym krokiem naprzód”.

Hiszpania jako pierwsza w Euro

Jak wynika z opublikowanych w piątek danych Narodowego Instytutu Statystycznego (INE) i Fundacji ANAR, w 2022 r. na terenie Hiszpanii liczba samobójstw zwiększyła się w ujęciu rocznym o 7,9 proc. wśród osób, które nie ukończyły 30. roku życia.

Dlaczego w Polsce wciąż udajemy, że tego nie ma. Bycie kobietą jest naprawdę trudne. Serial pokazuje 4 dziewczyny, bliskie sobie. Krzywda jaka spotkała Bertę odbija się na jej psychice. A kat nigdy nie osiąga sprawiedliwości bo kat, seksualny drapieżca to zazwyczaj osoba szanowana. Osoba, która wzbudza szacunek a ofiara kiedy chce mówić jest wyśmiana.

DRAPIEŻNIK SEKSUALNY- NAUCZYCIEL HISTORII

Osoba zaufania publicznego. Osoba…No właśnie. Może wszystko.

Share

Leave a Reply

%d bloggers like this: