Cokolwiek napiszę o pracy to i tak nie zrozumiecie ani nic się nie zmieni- O tym już tyle razy napiasano

Cokolwiek napiszę o pracy to i tak nie zrozumiecie ani nic się nie zmieni- O tym już tyle razy napiasano

W 2017 roku napisano między innymi o mnie w kontekście książki Kamila Fejfera pt. ZAWÓD. ŚP Anna szulc napisała o mnie i innych ludziach sfrustrowanych walką o każdy grosz. Zmieniła się pensja minimalna ale niesprawiedliwość wobec pracownik-pracodawca i pracodawca- pracownik nadal obowiążuje.

Prawo Pracy to Urzędowe w kwestii ubezpieczenia nadal jest po prostu OKRUTNE.

Politycy zajmują siękażdymi innymi tematami ale nie pracą. Praca no cóż. Urzędy PRACY, ZUSy i wszystkie inne urzędy mają sprawić, że jesteś tylko numerkiem. Numerkiem w Urzędzie. W Urzędach stosują się do przepisów, na które panie nie mają wpływu.

Kim jest osoba bezrobotna?

Bezrobotnym jest osoba, która pozostaje bez pracy pomimo posiadania odpowiednich umiejętności do jej podjęcia. Taki status przyznawany jest po wypełnieniu w urzędzie karty rejestracyjnej bezrobotnego. Zgodnie z powszechnie przyjmowaną definicją osobą bezrobotną jest pozostający bez pracy, gotowy do jej podjęcia i aktywnie poszukujący zatrudnienia. 

Bycie taką osobą to porażka. W POKOLENIU PORAŻKA zapewne nikt nie zrozumie. Nasi rodzice żyli w innych czasach a przecież nie potrafią przyznać, że też mieli marzenia. Nam chcą udowodnić, że praca była ich marzeniem. Nam chcą udowodnić, że nigdy nie chcieli być znani i bogaci.

PISARZE/POECI SZARA EMINENCJA KULTURY

O tym temacie napiszę więcej choć powtarzam to od lat. Pisarz/ poeta to nie jest zawód, nie jest uznawane za pracę. O tym zrobię osobno wpis a także #live

Problemem pracy jest to, że trudno ją w istocie ocenić choć np. prawnik, lekarz , pracownik fizyczny to już łatwiej. W podobnej sytuacji są np. graficy komputerowi gdyż robienie grafiki stało się łatwe. Podobnie jest z pisaniem. Internet utorował drogę do wielu zawodów.

W korporacjach istnieje wiele zawodów bez sensu jednocześnie ludzie boją się sztucznej inteligencji a tak naprawdę już od wdawna z niej korzystają. Teraz nie istnieje świat bez technologii a przecież każdy się ich bał. Sztuczna Inteligencja to nadal wytwór ze świata technologii.

PRZECIEŻ PISANIE TO PRZYJEMNOŚĆ A SKORO TO PRZYJEMNOŚĆ TO NIE ZASŁUGUJESZ NA WYPłATĘ

Pisanie to rodzaj brzemienia. Ludzie nie wiedzą czy mają cię kochać czy nienawidzić. Podziwiać, kochać czy akceptować. Niestety dla ludzi to wciąz magia. Po co pisać? i tak ludzie wolą widziecć na ekranie.

LUDZIE SĄ TWOIMI ODBIORCAMi- KAŻDEJ SZTUKI

Niestety dziś w tej kwestii trafiają Caroline Derpieński, Natalia Janoszek i inne wytwory, których społeczeństwo potrzebuje.

Tymczasem w kwestii pracy można zauważyć:

TY MUSISZ SIĘ DOSTPSOWAĆ DO RYNKU a zawsze będą potrzebne prace techniczne, produkcja żywności itp. Lekarz,

OGŁOSZENIA O PRACĘ ORAZ AGENCJE PRACY

Tak naprawdę to rynek nami rządzi i korporacje. Od nich zależy czy się nadajesz. Bez znajomości cię nie ma. Jeśli masz zdolności to może łaskawie się przebijesz. Umiejętności nie mają znaczenia. Ja mam żal bo tak naprawdę to los wybieral mi pracę a każdy wciąż powtarzał:

ZAŁÓŻ FIRMĘ

MUSISZ PRACOWAĆ

NIE MOŻESZ LUBIĆ SWOJEJ PRACY

To istotna wiadomość. Masz wykonywać pracę jaką masz. Nieważne ile kosztuje cię stresu. Bez pracy nic nie znaczysz. Tylko zapomnieli nam powiedzieć, że bez pieniędzy a pieniądze zdobywa się na różne sposoby:

  1. MAŁŻEŃSTWO
  2. STAŁA PRACA (ETAT SŁYNNY I TAK NIE JEST PEWNA)

Nic nie jest pewne. Niedawno zwolniono 250 osób z korporacji. Za jednym razem (W końcu trzeba zaoszczędzić. Liczne memy związane z pracą pokazują, że ludzie z reguły albo się nudzą albo irytują. To jest tak, że zazdrościłam ludzim etatu nie zdając sobie sprawy, że przebywanie non stop w tym samym miejscu może powodować złe samopoczucie.

Ostatnio poszłam pierwsza w odstawkę.

PRACODAWCA jest zawsze górą. Człowiek jest tylko kapitałem. Ma przynosić firmie dochód. Logiczne to, co nie. Tylko, że firmy same muszą obracać pieniędzmi. Przedsiębiorcy ciągle narzekają a jednak zawsze mają górę nad pracownikiem.

To właśnie w tym artykule rozmawiam o sytuacji młodych ludzi, która nie uległa zmianie.

To nie jest wszystko łatwe do zrozumienia.

W istocie powiecie: NARZEKAM

Ta narzekam bo nic się nie zmienilo….

Share

One thought on “Cokolwiek napiszę o pracy to i tak nie zrozumiecie ani nic się nie zmieni- O tym już tyle razy napiasano

Leave a Reply

%d bloggers like this: