Witamy w Balingen czyli znowu pracuję jako opiekunka – Kilka słów o tej pracy

Witamy w Balingen czyli znowu pracuję jako opiekunka – Kilka słów o tej pracy

Mimo, że ostatnio jako poetka i pisarka zaczynam istnieć w owym światku to za coś muszę żyć. Niezależność jest bardzo ważna i kluczowa a praca, której się podjłęam wymaga ode mnie ODPOWIEDZIALNOŚCI. Żadna praca nie hańbi ale problemem w Polsce jest brak szacunku dla Polaków od innych Polaków.

Jako naród nie życzymy innym szczęścia. Ta praca jest wymagająca ale jest o niej mnóstwo legend, ogólnie praca na służbie czy misji nie jest łatwa. Okazalo się, że super mówię po niemiecku. Ludzie zawsze będą chorować.Opieka to jest wyzwanie.

Heselwagen, Balingen to miejscowość położona przy granicy ze Szwajcarią. jest tutaj pięknie. Blisko nie tylko granicy ale i 60 km jest do Stuggartu. Dziś jest mecz Niemcy- Hiszpania . Wynik już znany ale ja słyszę tu każdą reakcję. Niemcy podobnie jak Polacy i i nni kibice footballu zasiadają i oglądają. Teraz przegrali więc jak określił mój przyjaciel Piotrek żąłoba w Germanii.

ja dziś zrobiłam mema, tym razem z żartem i z dystansem. Bez rozpaczy. Mem, który jest aktem rzeczywistym. Co ja Wam mam napisać? Zaakceptowałam ten fakt. Rozumiem ludzi, którzy uciekają do pracy gdzieś indziej bo gdzieś indziej bywają szanowani.

Ja w tym roku trafiłam do korporacji na staż gdzie musiałam siedzieć 8h. Polska wizja etatu i walka o etat, wyścig szczurów. Totalny chaos a tak naprawdę nikogo nie obchodzisz. Zakkceptpwałam to. Co jest fajne w byciu opiekunką?

Na pewno fakt, że jesteś komuś potrzebny. Twoja praca ma sens bo te chore osoby potrzebują ciebie. Nie jesteś korposzczurkiem a dodatkowo poznajesz nowych ludzi. Ta praca to swoista przygoda i zarabiasz godnie choć zawsze może być więcej. Jeśli masz ok relację z rodzinką to masz poczucie, że cię nie zwolnią. Byłam dziś na spacerze w Balingen. Bogate miasteczko w klimacie austriacko-szwajcarskim gdzie dziś czuć rozpacz…Z powodu przegranej Niemiec.

Share

Leave a Reply

%d bloggers like this: