Samotni mężczyźni jak Tsukuru Tazaki

Samotni mężczyźni jak Tsukuru Tazaki

Postanowiłam ponownie uruchomić TINDERA. Nie chcę narzekać na mężczyzn. Pięknie ich samotność opisał Haruki Murakami w powieści „Bezbarwny Tsukuru Tazaki i lata jego pielgrzymstwa” .

Może i jestem pozbawionym treści, jałowym człowiekiem, myślał. Ale może właśnie dlatego niektórzy, choć na krótki czas, znaleźli sobie we mnie przystań. Tak samo jak ptaki aktywne nocą znajdują sobie na jakimś opuszczonym strychu bezpieczne miejsce na odpoczynek w ciągu dnia. Prawdopodobnie spodobała się im ta pusta, mroczna i cicha przestrzeń. A skoro tak, być może powinienem cieszyć się, że mam w sobie próżnię.

Samotność u mężczyzn jest niezauważalna bo oni nie mówią tego wprost np. na portalach randkowych. Często piszą, że chcą tylko sexu. Jest w tym lęk przed tym, że się zaangażują. Mężczyźni boją się kobiet. Boją się bo kobiety stały się silniesze. Zarówno kobiety jak i mężczyźni mają o co walczyć. Jaki jest Tsakuro Tazaki? Jest inżynierem, buduje mosty. Szuka siebie i miłości, spotyka swoich przyjaciół z przeszłości i zastanawia się dlaczego jego życie tak wygląda. Mężczyźni rzadko chwalą się tym co czują, często sami nie mają świadomości co czują. Prośba o sex jest takim wołaniem o pomoc. Sex jest dla płci męskiej bardzo ważny. Żyjemy w czasach kiedy sex jest mechanizmem obronnym. Mężczyźni zakochują się szybciej i łatwiej w tych czasach.

Ostatnio napisałam wprost do jednego z wielu mężczyzn, który napisal mi,że chce ze mną sexu czyt. przelecieć mnie. Stwierdziłam, że wiem iż są ograniczeni pod tym względem i boją się odrzucenia. Potwierdził, że tak jest. Dlatego tak reagują i piszą, że chcą sexu. Mężczyźni mimo tego, że kobiety nie mają lekko to mają ciężko w tym świecie. Bywają samotni w związku, miewają lęki i wieczorami płaczą. Boją się ale wstydzą się. Wstydzą się powiedzieć, że są ofiarami przemocy.

Przypadek Łukasza (Jacek Hołub, Beze mnie jesteś nikim)

Przypadek tego mężczyzny poruszył mnie najbardziej. Poznaje w klubie dziewczyną,

jest prawiczką w renomowanej kancelarii adwokackiej i jej hobby to coaching i rozwój. Jeszcze nie wie, że owa dziewczyna zniszczy mu życie między innymi karząc go czytaniem poradników. Póżniej miał je recytować. Wyjeżdżają razem do Francji, miłość rozkwita. On skończył farmację.

Kobieta podchodzi i uderza go z całej siły otwartą dłonią w twarz.

-Dlaczego mnie bijesz? – Woła przerażony W odpowiedzi ona mówi mu, że zaslużyl.

Kobieta trzaska przdmiotami, jest agresywna, następny cios kobieta daje wałkiem do ciasta.

Takich przykładów jest więcej.

Samobójstwa

Z danych WHO (2019) wynika, że wskaźnik samobójstw dla naszego kraju wynosi 16,2 na 100 tys. mieszkańców, podczas gdy średnia wartość Unii Europejskiej to 13,7 na 100 tys. Według innych szacunkowych danych w Polsce więcej osób ginie z powodu śmierci samobójczej niż w wypadkach samochodowych.

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że w państwach rozwijających się i rozwiniętych mężczyźni zabierają sobie życie aż trzy razy częściej niż kobiety. W Polsce ta dysproporcja jest jeszcze większa niż w pozostałych krajach członkowskich. Nasi mężczyźni zabierają sobie życie prawie najczęściej w Europie (23,9 samobójstw na 100 tys., 4. miejsce od końca w UE). Co może zaskakiwać, polskie kobiety robią to relatywnie rzadko (3,4 samobójstw na 100 tys. mieszkańców, 6. najlepszy wynik w UE).

Badacze zwracają uwagę , że zjawisko przemocy domowej „znacznie częściej dotyczy osób rozwiedzonych (81 procent) niż kawalerów i panien (55 procent), osób zamężnych i żonatych (55 procent) oraz wdowców i wdów (65 procent) . W wielu przypadkach rozwód mógł mieć związek z występowaniem w rodzinie przemocy” – Pisze Jacek Hołub w swojej książce „Beze mnie jesteś nikim”- Przemoc w polskich domach. (str.140) .

ALIENACJA RODZICIELSKA

Jacek Hołub nie porusza wprost tematu o alienacji rodzicielskiej jak przemocy. Jednak zauważa przemoc kobiet wobec mężczyzn. Warto dostrzec, że także mężczyźni alienują swoje żony od dzieci. Jak już mówię uważam, ze przemoc dotyczy obu płci choć mimo wszystko mężczyźni nadal robią to częściej.

Warto dostrzec , ze Hołub opisuje przypadek bezpodstawnego oskarżenia mężczyzny o molestowanie dziecka:

  • Mieliśmy sprawę, że kobieta w ferworze walki okołorozwodowej , chcąc dowalić „byłemu” odskarżyła go o molestowanie seksualne syna – wspomina szefowa Fundacji Fortior.- Pięcioletnie dziecko podczas przesłuchania przesłuchania przez biegłego z rodzinnego ośrodka diagnostyczno- konsultacyjnego powiedziało, że tata jest pedofilem. Zapytane kto to jest pedofil , odparło „Nie wiem, mama mi powiedziała żebym tak mówił” (str.140)

Zazwyczaj kobiety odcinają dzieci od mężczyzn po rozwodach. Trwa więc walka. Czują się samotni i porzuceni przez społeczeństwo. Ja jestem w ogóle za naprawą relacji ale wojna płci opłaca się. Samotność mężczyzn jest z boku.

CHŁOPCY Z TINDERA

Mężczyźni z Tinddera i Kobiety (To na osobny temat). Mężczyźni z Tindera są bardzo samotni. Częstoo szukają akceptacji, seksualnej przygody albo friends with benefit. Znajoma mowiła, że często się zakochują w niej po FWB. Mężczyźni też chcą być kochani. Często zamiast naprawiać relacje z żoną szukają kochanki. Wolą dać propozycję sexu bo boją się, że jak napiszą ,że chcą związku zostaną wyśmiani. W tej tematyce powstało wiele filmów, dokumentów , choćby słynny „Oszust z Tindera”.

Miłość dziś budzi lęk bo nikt nie chce być porzucony. Samotni mężczyźni są samotni również w związku. Traktują inaczej uczucia i miłość oraz sex. Nauczmy się patrzeć na mężczyzn z innej perspektywy.

Musimy zrozumieć,że są słanbsi od nas i zamiast porozmawiać o problemach wolą popełnić samobójstwo

.

Share

One thought on “Samotni mężczyźni jak Tsukuru Tazaki

  1. Świetny artykuł.Przemoc ze strony kobiet isnieje lecz jest tematem tabu.Mam 70 lat i doświadczałem przemocy ze strony kobiety-wielo,wieloletniej.

Leave a Reply

%d bloggers like this: