Co się tam dzieje w raju czyli przetrwanie i”Situation Ship”- Hotel Paradaise 8 pokazuje nam relacje w XXI wieku?cz.2

Co się tam dzieje w raju czyli przetrwanie i”Situation Ship”- Hotel Paradaise 8 pokazuje nam relacje w XXI wieku?cz.2

Co się tam dzieje w raju, w pęknym Wietnamie? Ano dzieje się. Mężczyźni jak już wspominałam nie są totalnie w moim typie. Tacy niemęscy, młodzi. Za Herosa uchodzi Bartek, który lubi rządzić i głosi hasła typu „Po mojemu albo wcale”. Sparował się on z Luizą , która tolerowała jego zachowania przez długi czas.

Ostatnio nieco się namieszało. Weszły nowe uczestniczki Ada i Ola i to one miały decydować. Każdej z wyglądu podoba się Bartek, wysportowany. Taki bohater.Bartek umie zwrócić swoją uwagę. Naopięcie w HP było ogromne bowiem każdy musiał roxzważać kto do kogo podejdzie. Na szczęście w tej edycji kobiety pokazały klasę. Dwie dziewczyny udowodniły, że nie potrzebują łaski podchodzenia do Bartka, by przetrwać. Mowa o Luizie i Jessi.

Dziewczyny odeszły z klasą, z honorem. Bez płaczu. Przybyły po miłość i wiedziały, że tam jej nie znajdą. Wzięły z prgramu co chciały i dały szansę innym. Jest to obraz kobiecej dojrzałości.

Bartek to taki typowy narcyz, konkretny. Wie czego chce. Zdecydowany, trochę zaborczy. Kobiety ciągnął za takimi bad boyami i ja też ciągnę choć Bartek to nie mój typ. Jednak najważniejsze jest jakie historie dzieją się wśród uczestników. W Michale obudziły się uczucia wobec Jessi. Michałek to taki sympatyczny kolega z ławki, dbający o zdrowie.

Teraz wyobraźmy sobie, że ekipa bez telewizji i bez zasad HOTELU jedzie na wycieczkę. Są dla siebie obcy. Jednak muszą dobrać się w pary….I co wtedy? Myślę, że nie byłoby to tak prosto.

Zauważcie, że każde zachowania w Hotelu są tłumaczone: Kto z kim, dlaczego. HP to telenowela z prawdziwych ludzi. Telenowela relacji.

PANDORA- Na Pandorze po określonym czasie ludzie zadają sobie pytania, które mają wesprzeć ich w podjęciu decyzji.

RAJSKA WYROCZNIA – Kolejny zestaw pytań ale odpowiada na nie Klaudia.

RAJSKIE ROZDANIE- Czyli moment kiedy ludzie łączą się w pary na kolejny tydzień.

Krótki opis obecnych par na 28.03.2024:

Agnieszka i Jędrek- Czyli tzw. ciepłe kapcie oraz Ciechocinek. Knują i chcą darmowe wakacje. Taka sobie para, która trzyma się razem i chce pokazać, ze są lojalni ale szału nie ma.

Ada i Bartek- Bartek podoba mu się Ada i Ola, tęskni za Luizą. Dziewczyny knują między sobą.

„Situation ship” w Hotelu Paradaise

W hotelu mamy przykład tak zwanego „Situation Ship”. Czyli sytuacje relacji na przeczekanie wakacji, na preczekanie. Czyli w skrócie opcja w drodze do sławy. Myślę, że dziś miłość to taka droga do czegoś, pewna w życiu opcja. Nie trzeba być dojrzałym czlowiekiem by stworzyć relację. HP to przykład takich relacji gdyż osoby są zmuszone , na tym polega gra. Ludzie zastanawiają się co dzieje się pomiędzy. Co dzieje się kiedy ludzie spotykają się, znają się krótko. Teoretycznie rzeczywistość to NIe „Hotel Paradaise”. Wielu z nas uważa, że rzeczywistość to coś szarego ale ludzie, ktorzy są tam wybierani zazwyczaj mają już status społeczny.

Prawda jest taka, że rzadko kiedy mamy okazję poznać kogoś na żywo bez pomocy „Tindera” czy „Badoo”. HP pokazuje więc coś z czym mamy rzadko do czynienia. Jak się zachowujemy kiedy kogoś poznajemy?

 • Rzadko kiedy od razu się otwieramy
 • Rzadko kiedy chcemy kogoś poznać bardziej, lepiej kiedy stwierdzamy, ze nawet jest ok.
 • Zbyt szybko skreślamy kogoś
 • Boimy się odpowiedzialności za siebie
 • Mamy depresje, różne zaburzenia, które boimy się ujawnić
 • Sytuacja ekonomiczna danej osoby jest wyznacznikiem relacji. Ekonomia ponad wszystko. Kobieta i mężczyzna muszą spełniać oczekiwania społeczeństwa by stworzyć związek.
 • Postrzegamy siebie praktyczno-schematycznie
 • Wojna płci i powielane przez politykę tematy typu aborcja, pigułka po itd, nie sprzyjają stworzeniu relacji
 • Hejt na mężczyzn i hejt kobiet na mężczyzn
 • Nie myślimy o uczuciach innych ludzi, z którymi się spotykami
 • Możliwość ucieczki od kogoś (Słynny ghosting)itd.

To nie są romantyczne czasy oczywiście romantyzm bywa nudny i zaborczy jak i jego totalny brak. To nie są romantyczne czasy a czasy singli, którzy wchodzą w relacje. Zawsze tak było ale nie mowiło się o tym. Rodzimy się sami i zazwyczaj jesteśmy sami tylko też chcemy przetrwać w tym świecie. Żeby było nam łatwiej potrzebujemy ludzi, którzy będą w naszych smutkach i radościach towarzyszyć.

Nie jest istotne jak swój związek nazwiesz, istotne jest czym on jest dla ciebie. Czy potrafisz zachować go tylko między tobą a nim. Czy da się nikogo nie zranić? Czy chodzi tylko o zaspokajanie potrzeb…Zawsze oto chodzi bo podstawowe potrzeby muszą być zaspokojone a do tego nie potrzeba być w żadnej relacji.

Share

Leave a Reply

%d bloggers like this: