Porównywanie naszego życia z naszym czyli depresja przez Facebooka- wiem, że to co piszę nie ma znaczenia bo nikogo nie obchodzisz

Porównywanie naszego życia z naszym czyli depresja przez Facebooka- wiem, że to co piszę nie ma znaczenia bo nikogo nie obchodzisz

Znam ludzi, którzy nie mają social mediów. Ich życie jednak ani trochę szczęśliwsze od mojego. Nikt z nas nie jest święty, nawet ja czasami chcę się wybieli. Jednak potrafię przyznać się do błędów. Często wiele mnie to kosztuje ale jednak.

Żyjemy w kraju gdzie nienawiść jest głównym źródłem komunikacji. Komunikacja praktycznie nie istnieje. Staliśmy się robotami jak przewidział to Lem. Nie warto oczekiwać miłości, tego, że ktoś cię pokocha. Bo kto ma cię pokochać? Ktoś może chcieć z tobą być ale zmieni zdanie, nagle. Kiedy ktoś z tobą zrywa m,owi czasem „Kochałem Cię’ . Ktoś kto jest w swoim świecie botem nie potrafi kochać. To, że ktoś mówi kocham nie znaczy, że tak jest.

Jako ludzkość potrafimy krzywdzić. Krzywdzenie wydaje się prostsze i wynika z braku wiedzy o swoich uczuciach. Uczucia są przykrywane nałogami i uzależnieniami. Powiedzmy sobie szczerze w tym świecie nic nie znaczysz, jesteś produktem kapitalizmu. Ludzie nie chcą się naprawiać, wzajemnie uczyć czy rozmawiać o tym co ich boli najbardziej. Komunikacja polega na tym, że dwoje ludzi mowi o tym co czuje i co myśli. Próbują sprawić by było im lepiej i łatwiej. Mogą liczyć na wzajemne wsparcie.

Nie ma też szacunku dla ludzi niepełnosprawnych, cierpiących. Kiedy mowisz komuś, że masz problemy zdrowotne lub jakieś zaburzenia odrzucają cię. Odrzucają cię bo jesteś z nimi szczery. Szczerość powoduje wiele krzywd. Ludzie mówią, że kiedy ktoś się zakocha powinien iść za tą miłością. moim zdaniem powinien zapytać dlaczego przestał kochać tę osobę, czemu ta osoba zawiniła. Czy to nie w nim jest problem? Powinien porozmawiać. Ludzie wiedzą, że mogą znaleźć kogoś innego mogą wymienić daną osobę. Jest problem. Czego my uczymy nasze dzieci?

Na pewno nie relacji, miłości i szacunku.

Porównujemy nasze życie z innymi. Nie ma się co dziwić. Widzimy pełno ludzi , uśmiechniętych, w podróży. Zawsze miałam wrażenie, że oni mają łatwo, lekko a ja?

Ja mam 38 lat. Jestem coraz starsza i wszystko to o co tyle walczyłam i wciąż walczę to ideały, ktore totalnie nie mają znaczenia w tym świecie. Jeśli ktoś wymienia ciebie na „lepszy model” to pomyśl czy ten ktoś kieruje się uczuciami czy praktycznym myślenie?

Praktyczne myślenie i żądza pieniądza odbierają ludziom wartości.

Share

Leave a Reply

%d bloggers like this: