Kiedy wpadniesz w sidła narcyza czyli zgrywanie ofiary. cz.1

Kiedy wpadniesz w sidła narcyza czyli zgrywanie ofiary. cz.1

Pisząc tego posta uważam, że każdy człowiek jest trochę narcyzem ale nie każdy jest nim w relacjach. Nie każdy jest w tak dużej mierze narcyzem jak prawdziwy narcyz. Narcyz ma satysfakcję, że płaczesz, tęsknisz. Dlatego dziewczyno weź się w garść!

Każda ukochana mężczyzny -narcyza (Kobiety też są narcystkami ale opisuję przypadek mężczyzny) wierzy, że jest tą jedną jedyną. To pierwsze złudzenie. Klasycznemu narcyzowi nigdy się nie dogodzi. Zawsze to On jest Twoją ofiarą a ty na pewno jesteś psychicznie chorą wariatką. On jest przecież taki święty. Narcyzm zazwyczaj skupia się na karierze i pieniądzach. Zawsze mu mało, marzy by być utrzymankiem innych kobiet. Narcyz zazwyczaj nienawidzi kobiet. Jest uzależniony emocjonalnie od swojej mamusi.

Będze uważał się za niezależnego nawet jeżeli jest zależny od matki, rodziców, alimentów , banków czy szefa. Ma obsesję na punkcie zdobywania trofeów własnego ego. W dodatku lubi kontrolować Ciebie i Twoje życie i jest mu ciężko gdy żyjesz swoim życiem. Szuka ofiary, która będzie za nim tęsknić. Narcyz to typowy hipokryta. Obiecuje ci wiele a jak ty nie dotrzymasz obietnicy to nie zbuduje z Tobą relacji. Musisz spełniać warunki. Narcyz daje ci warunki i manipuluje tobą udowadniając, że nic nie potrafisz. Nawet jeśli masz talent to narcyz nie będzie cię wspierał.

Wiecznie będzie narzekał, że jest ofiarą systemu. Będzie ci wmawiał, że nic nie dokonasz chyba, że dzięki niemu. Narcyz nie kocha nikogo poza dziećmi (może) i sobą. Potrafi budować wizerunek cudownego ojca. Zawsze będzie niewinny i jest z tobą tylko jeśli mu się to opłaca.

Ciężko narcyza się ustrzec bo potrafi budzić w tobie uczucia, jest w tym mistrzem. Dopóki cię potrzebuje to jesteś ok. Dopóki dajesz mu zyski! To jesteś ok. Pamiętaj, że czasem narcyz szuka niższej społecznie dziewczyny i wierzy w hipergamię kobiet. Narcyz to często alkoholik i na to zawsze znajdzie pieniądze!Na swój nałóg.

Jeśli masz od niego niższy status to jesteś idealną ofiarą. Nawet jeśli ten niższy status jest tylko w jego głowie! Nie chce oskarżać narcyzów. Każdy z nas jest trochę narcyzem ale nie każdy ma dominację tych cech i nie każdy jest nim w relacjach.

Share

Leave a Reply

%d bloggers like this: