Eskapizm czyli marketing w świecie Emily w Paryżu

Eskapizm czyli marketing w świecie Emily w Paryżu

Marketing i influencer- Dwa piękne słowa choć każdy o tym marzy influncer to sprzedawca. To wpływowy sprzedawca usług i rzeczy. Coś podobnego do modela.

W świecie Emily wszystko jest idealne, przeslodzone. Emily od razu ma znajomości w świecie mody , a każdy jak zahipnotyzowany podąża za jej reklamą. Niestety jej sukces jest oparty na znajomościach.W wielkim Paryżu to jest wprost niemożliwe. Emily „sprzedaje” swoich przyjaciół. Manipuluje nimi by osiągnąć sukces.

Każda z bohaterek czyli Emily i Mindy mają wysoką atrakcyjność bo są niezależne. Ta niezależnosć wynika z pochodzenia. Główna bohaterka ma dwóch facetów do wyboru: Alfiego i Gabriella, ktorego odbiła przyjaciółce Camilli. Rozterki serca to najmniejsze problemy.

Emily i Mindy oraz Camille ubierają się nieziemsko. Niejedna z nas marzy by tak się ubierać. Niejedna z nas chciałaby być ak Emily. Osiągnąć taki sukces w obcym kraju . Wiadomo Emily to American girl a to już na dzień dobry coś znaczy. Emily przebija się więc w tym świecie tylko dlatego,że sprzedaje swoje pomysły w ciągu trzech minut rozmowy.

Każdy powinien w życiu mieć swoich mentorów, ludzi, którzy wskażą mu drogę. Jeśli kogoś takiego brakuje człowiekowi brakuje pewności siebie. Emily idzie do przodu, jest pewna siebie i żyje kak księżniczka. Na kursie z francuskiego spotyka Alfiego, który jes krolem finanserii i Anglikiem. Zaś Gabrielle francuz i kucharz.

Jest to taka bajka o byciu kimś znanym. Emily od razu wkracza do świata La Liste. wielki świat mody a właściwie Francji należy do niej. Sukces ma w zasięgu. Uwielbiam za to postać Sylvii, która jest bezwzględnie złośliwa , nieco arogancka ale zna swoją wartość. Emily kojarzy się jej z nią w młodości.

Zawsze rozwala mnie jak postacie filmowe są już na pewnym etapie sukcesu. Ludzie sukcesu zawsze są pociągający. Lgniemy do nich. Tylko czym jest sukces?

Sukces i miłość no i pieniądze to największe pragnienia człowieka. Żyjemy w czasach kiedy trzeba być niezaleznym i jednym z największych marze ń przede wszystkim kobiet jest niezależność. Satysfakcja z życia. Czytam aktualnie poradnik psychologiczny o zarządzaniu i ważnym tekstem tam jest:

Zygmunt Freud mylił się twierdząc, że dążymy do przyjemności. Przeważająca część społeczeństwa ucieka od przykrości.

Tomasz Gordon „Nowa psychologia Zarządzania”

W tych czasach inwestujemy w nasze EGO. Żeby inwestować w swoje EGO trzeba mieć możliwości bo świat daje nam możliwości. W końcu nasze marzenia się spełnią. Człowiek potrzebuje takich naiwnych historii o marzeniach. Trzeba znać swoją wartość zawsze. Pamiętać o tym, że wszystko co dostajemy to DAR. Dar, który warto cenić. Dar to

  • Praca jaką otrzymujemy
  • Miłość, drugi człowiek
  • Rodzina
  • Mieszkanie

To piękno świata i życia.

Share

Leave a Reply

%d bloggers like this: