Bądź szczęśliwy ale tylko na warunkach innych ludzi albo najlepiej w ogóle nie bądź szczęśliwy.Czy istnieją szczęśliwi artyści? – Wpis na Dzień Pisarzy/Pisarek

Bądź szczęśliwy ale tylko na warunkach innych ludzi albo najlepiej w ogóle nie bądź szczęśliwy.Czy istnieją szczęśliwi artyści? – Wpis na Dzień Pisarzy/Pisarek

Nie jest to wpis motywacyjny, nie ma na celu zmusić was do bycia szczęśliwym. Istnieje społeczny przymus bycia szczęśliwym i zadowolonym z życia. Zadowolenie z życia jest wtedy kiedy masz za co jeść i jesz to co lubisz.

Kiedy masz gdzie wracać a pieniądze napływają twoje konto. Możesz myśleć o wakacjach. masz dostęp do seksu. Wiele osób dziś mówi, że RODZINA TO SZCZĘŚCIE. Rodzisz dzieci by na ciebie pracowały i podobno podały Ci szklankę wody na starość.

Dzieci to nie roboty niestety i cóż nie masz gwarancji, że będą idealne. Tak jak nasze życie z dziećmi. Dzieci wciąż rodzi się za mało.

Przejdźmy do tych warunków wynikających ze społeczeństwa:

  1. Miej męża i dzieci ( W końcu ktoś cię musi utrzymywać)
  2. Miej etat
  3. MIEJ STABILIZACJĘ

IDEALNE ŻYCIE MIEJ SYNECZKU, CÓRECZKO

Z mojego doświadczenia kiedy spotykałam się z ludźmi staerszymi ode mnie mówią o dzieciach i każdy mówi jaką karierę robi jego siostrzeniec, że wnuczka mieszka za granicą itd. W stwierdzeniu miej męża nie chodzi przecież o fakt bądź szczęśliwa w małżeństwie.

WARUNKI INNYCH SĄ WAŻNIEJSZE NIŻ TWOJE

CZY JESTEM SZCZĘŚLIWA?

NIE

CZY ZNAM LUDZI SZCZĘŚLIWSZYCH ODE MNIE?

Pewnie tak ale mało ich jest i nawet jak ktoś mówi, że jest szczęśliwy to może jest. Szczęście zależne jest także od inflacji, wojny i tego co się dzieje wokół.

OKOLICZNOŚCI NIE SPRZYJAJĄ BUDOWANIU ZDROWYCH RELACJI

W miejscu pracy, w życiu osobistym. W każdej kategorii. Wy czytają powiecie: Sama jest nieszczęśliwa, nikt jej nie chce to wymusza nieszczęście na innych.

Pokażcie mi szczęśliwego człowieka, który nie musiałby o nic walczyć w swoim życiu. Który nie musi przetrwać w tym świecie ogarnięty spazmem samotności.

Pokażcie mi kogoś ktokto nie ma problemów zdrowotnych, nie jest uzależniony, kto jest wysłuchany i zrozumiany. Pokażcie mi kogoś kto kiedykolwiek codziennie rano budzi się z radością, nie ma kompleksów (Niezależnie od statusu związku) choć czasem w związku ludzie się wzajemnie niszczą.

ARTYŚCI NIE SĄ NAJSZCZĘŚLIWYMI LUDŹMI NA ŚWIECIE

Dlatego czytając książkę pamiętaj ile cierpienia kosztowała na autora.

Ile musiał wycierpieć by przygotować to dzieło.

ZASTANÓW SIĘ CZY ŻYCZYSZ KOMUŚ ŹLE BO ZAPEWNE BEZ TWOICH NEGATYWNYCH ŻYCZEŃ TA OSOBA NIE MA LEKKO.

ZASTANÓW SIĘ CZEGO ZAZDROŚCISZ INNYM I DLACZEGO

POMYŚL CZY WARTO SZKODZIĆ SWOJEMU ŻYCIU MAJĄC SWOJE

Share

Leave a Reply

%d bloggers like this: