Zapraszam do cyklu o komunikacji. Jest to istota każdej relacji.cz.1

Zapraszam do cyklu o komunikacji. Jest to istota każdej relacji.cz.1

Istotą każdej relacji jest komunikacja. To od niej wszystko się zaczyna i czasem kończy. Wielu ludzi w relacjach woli jednak nie mówić najbliższej osobie pewnych rzeczy. Co moim zdaniem jest błędem.

Ludzie wchodząc w relacje powinni sobie ufać i mówić o wszystkim co ich gryzie. W zdrowej relacji to jest coś normalnego. Komunikowanie się pełni ważną role także w życiu i biznesie.

Zajmiemy się badaniami prowadzonymi przez dr Barbarę Harwas- Napierałę i jej książkę pt. „Komunikacja Interpersonalna w rodzinie”.

Komunikowanie jest sekwencją zdarzeń, które zachodzą jedno po drugim w danym czasie. Ma to znaczenie w stałych relacjach społecznych, które zachodzą w rodzinie. Komunikowanie się ludzi ma charakter zarówno werbalny (wiedza pojęciowa) , jak i niewerbalny (lepiej informuje o ustosunkowaniu).

Tym co wyróżnia komunikację interpersonalną w rodzinie , jest szczególna intensywność wspomnianych interakcji osobowych w rodzinie ze względu na częstość i trwałość kontaktów związanych z faktem wspólnego zamieszkania i codziennego współżycia członków rodziny ( McKay, David Fanning).

Share

Leave a Reply

%d bloggers like this: