Problem współczenych relacji a koronawirus- Zostań czułym narratorem waszej relacji

Problem współczenych relacji a koronawirus- Zostań czułym narratorem waszej relacji

Obecna sytuacja ma pozytywne i negatywne aspekty relacji. Wielu ludzi nie jest nauczonych wspólnego zycia. Wiele par się rozdzieli bo na przykład jedna osoba została za granicą. Powstanie mnóstwo pytań na ten temat. Ludzie dostrzegą rzeczy, ktorych nie widzieli.

fot. PIXIBAY

Świat obecnie się zmienia. Zmienia się świat wokół nas. Coś się kończy. Przyszłość stoi pod znakiem zapytania. Tymczasem wszyscy siedzimy w domach. Piszę do mnie pewna bliska mi przyjaciółka z przeszłości o swojej relacji. Nie chcę pisać ani zdradzać szczegółów owej rozmowy jednak pozwoliła mi dostrzec kilka rzeczy.

 • Być razem podczas kwarantanny. – Nie każda para podjęła taką decyzję.
 • Jeśli jesteśmy oddzielnie to co jeśli związek to obecność (Nie zapominajmy jednak,że rodziny rozdzielone poprzez emigrację funkcjonują)
 • Komunikacja to najczęstszy problem. W zdrowej relacji ludzie wiedzą jak sie kłocić.
 • W naszych głowach istnieje kult przekonań. Czasem za bardzo traktujemy drugą osobę jak własność. Ten kogo kochasz to nie jest rzecz, własność. Tym bardziej czyni to miłość piękną. To co oswojone niech powróci do ciebie, świadomie.
 • W związku ludzie powinni odczuwać spokój. Poczucie,że ta osoba ta jest. Tylko nie chcemy być zniewoleni przez drugą osobę. Często tak interpretujemy kiedy ktoś ma inne wizje wspólnego życia, przeszłości.
 • Czasem będąc w związku możesz czuć się jak singiel
 • Nie jesteś w związku dla innych. Na pokaz. Związek to nie show. Jesteś bo czujesz się szczęśliwy, dobrze ci.
 • Dla wielu przebywanie ze sobą razem w domu prawie non stop to nowość.
 • Ideały są mitem.
 • Być może żyjemy w jakiejś symulacji
 • Ludzie zbyt wieloma sprawami się przejmują
 • Ludzie zaczęli się bardziej zastanawiać nad swoim życiem
 • Problem finasiowy- Co się liczy a co nie
Milość rajska na plaży fot. PIIXIBAY

Bez wątpienia relacje to trudny temat. Koronawirus pokazał,że wiele związków się rozpadnie chociaż nigdy tu nie było rewelacji. Rozstania, rozwody i inne są na początku dziennym.

GUS

Przestaliśmy traktować siebie poważnie. Nasze decyzje. Nie wiem co dalej będzie z tą parą. Lepiej rozstać się wcześniej. Jednak życie singla też nie jest latwe.Warto o tym wspomnieć w czasach kultu singla. Jednak istnieje też kult rozsań i rozwodów. Niekiedy powody rozstań są bardzo dziwne, często jest zdrada. Tylko,że w tym kraju jak facet zdradzi to jest zły a jak kobieta zdradzała to na pewno wina faceta. Ogromnym problem współczesnych relacji jest zaspokojanie potrzeb psychicznych i fizycznych. Dlatego ludzie powinni mieć chocaż podobne spojrzenia na przyszłość , podobne cele i pasje. Nie mówię,że mają mieć dużo wspólnego. Na to nie ma reguły.

fot.PIXIBAY


Jeśli właśnie się rozstaliście to zapytajcie dlaczego. Czy za dziesięć lat zobaczycie na pewne sprawy inaczej? Czy rzeczywiście się nie kochacie i nie chcecie tworzyć wspólnej przyszłości? Co poszło nie tak? Zróbcie podsumowanie waszych wspólnych lat.

Olga Tokarczuk powiedziała o czulości. Warto pamiętać o jej słowach. Bądźmy czulymi narratorami w kwestii uczuć.

Share

Leave a Reply

%d bloggers like this: