Czym się różni przyjaciel od terapeuty?

Czym się różni przyjaciel od terapeuty?

W XXI wieku poruszanie takiego problemu wydaje się nieco dziwne. Bo jest to rzecz oczywista. A jednak nie. Na wstępie przypomina mi się wypowiedź Patricka Kelly (Tak, tego chłopca z Kelly Familly)

Wywiad zasługuje na moj ogromny szacunek. Wyjaśnia wszelkie aspekty relacji wobec przyjaźni i różnice. Terapeuta to nie jest ttwój przyjaciel. To osoba, która z dystansu patrzy na pewne sprawy a ponieważ twoje życie jest dla tej osoby obce to nie ma wobec ciebie ani pozytywnych ani negatywnych intencji. Terapia jest celowa. Terapeuta pobiera za nią zapłatę a także stawia granicę. Nie spotyka się z pacjentem poza sesjami.

Koronawirus pokazał kto życzy ci dobrze a kto źle. Niestety. To co dzieje się na świecie teraz dla wielu jest czymś dziwnym, nieznanym. Z przyjacielem trzeba zjeść beczkę soli chociaż warto przypomnieć:

W czasie koronawirusa spotkanie z przyjaciółmi jest niemozliwe chyba,że przez zoom czy massenger. Jednak każdy z nas tęskni dziś za zwyczajną wizytą w Pizzeri, za wizytą w sklepie bez ograniczeń. Każdy z nas tęskni nawet za wyjściem do lasu. Każdy żyje obecnie w wielkim lęku o przyszłości. Dobrze mieć obok wsparcie. Wiele osób pokaże swoje prawdziwe twarze. Po raz kolejny przekonujemy się, że zdrowie, miłość i przyjaźń są najważniejsze. W czasach koronawirusa jest to odkrycie. Zawsze nam o mowiono ale my nie słuchaliśmy. Mówiono nam o oszczędzaniu zasobow świata ale też nie docierało. Co z nami nie tak? Znowu przytoczę piosekę Michaela Patricka Kellego. Słynny Paddy naprawdę świetnie mowi i dobrze śpiewa.

Gdzie się podziali prawdziwi przyjaciele? Tacy pozbawieni zazdrości. Tacy pełni świadomości, że życie może piękne. Może jest. Może własnie teraz zobaczysz urok prostoty. Zakochasz się.

Tragedie zawsze dzieją się daleko od nas. Czy rzeczywiście? Teraz płonie las w Czarnobylu a rokk temu płonęła Katedra Notre-Dame. Jesteśmy tylko ludźmi. Wspierajmy Ziemię i świat. Chciałabym móc dać szczęście mojemu dziecku. Chciałabym aby dostało nowy wspaniały świat nawet jeśli będzie w nim zamknięte. Tak naprawdę każdy z nas jest więźniem tego świata i tej rzeczywistości. Jest więźniem tego systemu i tu i teraz.

Życzę Wam odwagi. Kochajcie!Realizujcie marzenia. Życie jest nieprzewidywalne.

Share

Leave a Reply

%d bloggers like this: