Poczucie wartości jako narzędzie manipulacji

Poczucie wartości jako narzędzie manipulacji

Poczucie wartości to jedno z wielu narzędzi manipulacji. Miłość i inne uczucia są niepoliczalne więc kiedy ktoś mówi:” Kochaj siebie” to raczej nie policzy mojej miłości do mnie. Miłość do siebie to nawet spożywanie posiłku.

Poczucie wartości- Ludzie, którzy mają wysokie osiągają sukcesy. Bez wątpienia jedną z cech pewności siebie jest proszenie o sobie. Rozumiem co mają na myśli coachowie mówiąc o przekraczaniu „strefy komfortu”, To walka z tym co w nas najsłabsze. To tak jak z nauką pływania.

Jeśli nie umiesz pływać możesz się nauczyć. Jeśli nie mam prawo jazdy to muszę podjąć decyzję, że to zrobię. Pokonywanie swoich słabości.

W kwestii uczuć to dwie osoby powinny mieć podobne poczucie wartości. Poczucie wartości jest zmienne. Jest to poczucie, że nasze umiejętności i my sami mamy świadomość istnienia. Dzięki poczuciu wartości budujemy zdrowe relacje. Poczucie wartości pozwala twórcom sprzedać swoje dzieła. Do wykonywania wielu zawód potrzebne jest przekonanie, że to co robisz to robisz najlepiej i ludzie muszą ci uwierzyć.

Pewność siebie pozwala nam robić nam dobre i złe rzeczy. Ludzie zbyt pewni siebie często krzywdzą innych. Pewność siebie to bardzo pomocna cecha w życiu.

Jak pracować nad swoją pewnością siebie?

  1. Jedną z metod jest pobudzanie pewności siebie poprzez medytację i afirmację.
  2. Szkoła przed lustrem czyli ćwiczenia aktorskie przed lustrem są tu bardzo pomocne.
  3. Manifestacja swojego zdania
  4. Nagrywanie filmików na TikToka i inne to doskonała próba pewności siebie a także dystans. Nagrywać filmy można tylko dla siebie.
  5. Udział w dyskusjach i forach, szkoleniach
  6. Uprawianie hobby- tego co lubimy to kolejny aspekt poprawienia pewności siebie
  7. Rób rzeczy, których się boisz , przełamuj lęki
  8. Spotykaj się ze znajomymi

Tych aspektów jest mnóstwo. Codziennie budząc się mamy jakąś pewność siebie. Niepoliczalną. Zawsze stawiamy kroki do czegoś.

Share

Leave a Reply

%d bloggers like this: