„Na Twoim miejscu” i „Poskromienie Złośnicy ” part 2 czyli filmy o relacjach, związkach z przymrużeniem oka.

„Na Twoim miejscu” i „Poskromienie Złośnicy ” part 2 czyli filmy o relacjach, związkach z przymrużeniem oka.

To nie jest porównanie

Netflix dawkuje nam również tzw. „głupie komedie”. Mikołaj Roznerski to aktor tzw. „niewykorzystany” dlatego, że osadzany jest w rolach dziwnych typków, bad boyów i totalnych przygłupów. Tego aktora stać na zdecydowanie więcej. „Poskromienie Złośnicy” ma pokazać nam to „wspaniałe, światowe Zakopane”.

„Na Twoim miejscu” to film, który niedawno przerobiono na czterodcinkowy serial. to polska wersja filmów o „zamianach ról. Najciekawszą kwestią w tej komedii jest fakt, że bohater przytacza fragment z kultowej książki pt.”Muminki” .O „Muminkach” napiszę wkrótce więcej bo to tak naprawdę książka przede wszystkim dla dorosłych.

MUMINKI CYTAT Z FILMU

„Któregoś wczesnego ranka w dolinie muminków Włóczykij obudził się w swoim namiocie. I poczuł, że nadeszła jesień i czas ruszać w drogę. Taki wymarsz jest. W jednej chwili wszystko się zmienia. Temu kto odchodzi zależy na każdej minucie. Szybko wciąga namiotowe śledzie. I gasi żar zanim ktokolwiek przyjdzie przeszkadzać i wypytywać. I zaczyna biec, w biegu zarzucając plecak. I wreszcie jest już w drodze. Raptem spokojny niczym wędrujące drzewo, na którym nie rusza się ani jeden liść. Tam gdzie stał namiot świeci pusty prostokąt zbielałej trawy. Później kiedy zrobi się dzień zbudzą się przyjaciele i powiedzą : odszedł. Widać jesień się zbliża.

  • Dokąd idziesz?
  • Nie wiem – Odpowiedział Włóczykij.

Drzwi zamknęły się i Włóczykij wszedł w las. Miał przed sobą stomil ciszy. „

Polecam wam przyjrzeć się bardziej książce. Tymczasem film ów opisuje parę w kryzysie. Nagle zmieniaiają się rolami.

„Poskromienie Złośnicy” to absurd za absurdem. Bohaterka jest na tyle mądra by lecieć ponownie do USA. Jak się okazuje po to by jej ex poprosił ją o powrót. W filmienagle pojawia się inna para i w ogóle pokręcone.

Pod koniec wszyscy się godzą i mamy ozywiście HAPPY END.

Każdy z nas miał fantazję by stać się kimś innym, pożyć życiem partnera i zrozumieć jego motywacje.

Zawsze chcemy żyć w happy endzie, być bohaterami komedii romantycznych gdzie bohaterowie zazwyczaj mają super pracę, osiągają sukcesy wszędze poza miłością. Każdy z nas cbce być kochany. Wierzmy w happy endy bo one mają moc.

Share

Leave a Reply

%d bloggers like this: