Literatura #younadult to nieporozumienie – Kto to wydaje i się do tego przyznaje?

Literatura #younadult to nieporozumienie – Kto to wydaje i się do tego przyznaje?

Jest mi wstyd za wydawców. Za to, że niszczą rynek pozwalając na wydawanie głupich książek głupich dzieci. Dzieci chcą pisać i wydawać, nieważne co, ważne by mówili. Ostatnio Prostarcja zrobiła super recenzję niejakiej Veli Szulwińskiej „know from snow”. Słynie z tego, że jest TokTokerką.

Anno, Ty boomersie zrozum w końcu, że karierę zaczyna się od TkToka.

To jedna z recenzji owej książki:

pokoj_pelen_ksiazek

27.11.2023

 1 / 10


Na półkach: Przeczytane

 , E-BOOK

 , Polska Autorka

 , Nie polecam


Myślałam, że niżej już ten wydawca upaść nie może, ale ukazało się jednak, że jest to możliwe…

Sięgnęłam po nią ze zwykłej ciekawości i żałuję każdej sekundy, jaką poświęciłam dla tego gniota. I taka książka ma czelność leżeć na stole w Empiku?


„Autorka” w swoim debiucie pobiła wszystkie możliwe absurdy… Ukazała alkoholizm, stworzyła przeklinających bohaterów bez szacunku do drugiego człowieka. Poruszyła temat próby samobójczej, nie wiedząc nic o tej sytuacji. To było tak złe, że aż mi przykro. Nie polecam…

Nie rozumiem osób, które to piszą i chcą wydać. Ja wiem, że współczesna młodzież nie zawsze jest szczególnie ambitna ale…ta książka to trucizna. tak jest kiedy karierę robi się od TikToka. Tylko czy to jest kariera? Spisywanie z zachodnich postaci, postacie bezosobowe jak autorzy i wydawcy.

Kiedy coś się wydaje powinno to mieć cel , chociażby cel edukacyjny. Tymczasem kiedy ktoś napisze książkę uznawany jest za kogoś bardziej inteligentnego. W sumie bez żadnego powodu. Nie jest to ocena inteligencji w czasach ghostwritingu. Gdyby pisarka skorzystała z pomocy Gwritera może książka chociażby językowo była uratowana. Niestety, szkodliwe fabuły a raczej ich brak…Brak pomysłu. Kopia kopii.

CIESZĘ SIĘ,ŻE OBECNIE NIKT NIE CHCE MNIE WYDAĆ

Przynajmniej nie muszę myśleć, że mam konkurencję. Tak naprawdę nie chodzi tyle o autorkę ale o fenomen WAttpada. Założyłam sobie Wattpada ale zaprzeczastałam dalszego pisania tam. Nie sądzę nawet by to o czym piszę przeszło w tym zaklętym świecie. Netflix wypuścił obecnie taką historię z Wattpada czyli ” Moje życie z Walterami” . Podobne do „Rodziny Monet” gdzie oczywiście dziewczyna po śmierci rodziców zostaje cudownie zaadoptowana.

Autorka z kolei „Known from snow” totalnie opisuje to co już było. Opisuje samobójstwo jako sen, w książce jest dużo błędów. Czym można zastąpić taką książkę? (Kolejność przypadkowa).

  1. Krystian Kajewski- Mammografia
    • Świat Zofii- Jostein Garrdner
  2. Ten Obcy- Irena Jurgielewiczowa
  3. Chłopki – Opowieść o naszych babkach-Joanna Kucel-Frydryszak
  4. Jajecznica Kolumba- Paweł wakuła

To tylko przykładowe tytuły książek z przesłaniem. Książek, które pokażą twemu dorastającemu dziecku coś więcej.

Share

Leave a Reply

%d bloggers like this: