Miłość jest szaleństwem czyli o decyzji „Kocham Cię”

Rozmawiam ostatnio z wieloma singlami. Mówią mi o pewnych rzeczach. Zauważyłam, że brakuje im odwagi gdyż każda miłość jest szaleństwem. W miłości potrzeba ryzyka. Miłość i wyznanie „Kocham” to akt odwagi.

Trzeba się odważyć i otworzyć na swoje uczucia. Wielu ludzi ten moment ma nieprzepracowany. Przypominają ścianę.

  • Nie zakocham się
  • Nie odważę się

Wiadomo, że takie zachowanie wynika z lęków i przekonań no i negatywnych doświadczeń. Także braku zrozumienia dla relacji. Poza tym jednym z innych aspektów jest podjęcie decyzji. Ogromnej świadomości kochanie siebie i zdolności do altruizmu.

Bez szaleństwa nie ma miłości. Dlaczego ludzie piją wino przed randką lub na randce? Dodają sobie odwagi.

Miłość jest darem. Akt odwagi do kochania mimo wszystko- to kolejny dar. Wspólne tworzenie świata i fakt, że przy tej osobie macie czuć się wyluzowani. Musicie czuć, że to ten, czuć się naturalnie.

„Kwiat Jabłoni” pięknie to ujął w tych kilku prostych słowach:

Nikt mnie nie uprzedzał, nie ostrzegał jak będzie I nikt nie podał przyczyny Nikt nie powiedział słowa, lecz w ten dzień wystawiono mnie pod drzwi Tobie niczego nie doradzę, nie znajdę podpowiedzi Mogę na drogę poklepać Cię w ramię Popatrz do góry i lecisz [Ref] Tylko raz powiedz tak A zacznie się początek Sam sobie dajesz znak Wybierasz drogi proste Zdawało mi się, że miało być łatwiej Prościej i szybciej Zabawniej i ładniej Miałam wiedzieć którą wybrać stronę Mówili skoczysz i nie utoniesz Będziesz wiedział gdzie góra, gdzie dół Poczujesz jak równo dzielić na pół Od razu zrozumiesz, że lepszy To niekoniecznie i nie zawsze ten silniejszy I że uciekać przed czymś Oznacza dać złapać się pierwszym A wszystko co wiem do dzisiaj Że na początku i na końcu jest cisza

Tekst pochodzi z https://www.tekstowo.pl/piosenka,kwiat_jabloni,drogi_proste.html

Życzę wam nieustannego szaleństwa miłości. Nie bójcie się powiedzieć „Kocham”. Czasem zmieni to wasze życie. Czasem nie. Jednak ruszycie naprzód bo nieszczęśliwa miłość też ma swój urok.

Reklamy

Dodaj komentarz