Miłość jest szaleństwem czyli o decyzji „Kocham Cię”

Miłość jest szaleństwem czyli o decyzji „Kocham Cię”

Rozmawiam ostatnio z wieloma singlami. Mówią mi o pewnych rzeczach. Zauważyłam, że brakuje im odwagi gdyż każda miłość jest szaleństwem. W miłości potrzeba ryzyka. Miłość i wyznanie „Kocham” to akt odwagi.

Trzeba się odważyć i otworzyć na swoje uczucia. Wielu ludzi ten moment ma nieprzepracowany. Przypominają ścianę.

  • Nie zakocham się
  • Nie odważę się

Wiadomo, że takie zachowanie wynika z lęków i przekonań no i negatywnych doświadczeń. Także braku zrozumienia dla relacji. Poza tym jednym z innych aspektów jest podjęcie decyzji. Ogromnej świadomości kochanie siebie i zdolności do altruizmu.

Bez szaleństwa nie ma miłości. Dlaczego ludzie piją wino przed randką lub na randce? Dodają sobie odwagi.

Miłość jest darem. Akt odwagi do kochania mimo wszystko- to kolejny dar. Wspólne tworzenie świata i fakt, że przy tej osobie macie czuć się wyluzowani. Musicie czuć, że to ten, czuć się naturalnie.

„Kwiat Jabłoni” pięknie to ujął w tych kilku prostych słowach:

Nikt mnie nie uprzedzał, nie ostrzegał jak będzie I nikt nie podał przyczyny Nikt nie powiedział słowa, lecz w ten dzień wystawiono mnie pod drzwi Tobie niczego nie doradzę, nie znajdę podpowiedzi Mogę na drogę poklepać Cię w ramię Popatrz do góry i lecisz [Ref] Tylko raz powiedz tak A zacznie się początek Sam sobie dajesz znak Wybierasz drogi proste Zdawało mi się, że miało być łatwiej Prościej i szybciej Zabawniej i ładniej Miałam wiedzieć którą wybrać stronę Mówili skoczysz i nie utoniesz Będziesz wiedział gdzie góra, gdzie dół Poczujesz jak równo dzielić na pół Od razu zrozumiesz, że lepszy To niekoniecznie i nie zawsze ten silniejszy I że uciekać przed czymś Oznacza dać złapać się pierwszym A wszystko co wiem do dzisiaj Że na początku i na końcu jest cisza

Tekst pochodzi z https://www.tekstowo.pl/piosenka,kwiat_jabloni,drogi_proste.html

Życzę wam nieustannego szaleństwa miłości. Nie bójcie się powiedzieć „Kocham”. Czasem zmieni to wasze życie. Czasem nie. Jednak ruszycie naprzód bo nieszczęśliwa miłość też ma swój urok.

Share

Leave a Reply

%d bloggers like this: