Dlaczego ludzie się rozstają? Cz.1

Dlaczego ludzie się rozstają? Cz.1

No właśnie. Jest to jednak pytanie czysto filozoficzne bo pierwszym pytaniem powinno być; „Dlaczego chcą ze sobą być”. Często ich motywacje są inne, rzadko kiedy jest to miłość. Miłość wydaje się stracić na znaczeniu choć takie związki na szczęście istnieją.

Kiedy zapytasz kogoś:” Dlaczego się rozstał” rzadko kiedy uzyskasz konkretną odpowiedź. Wiele osób rozstaje się bo chce nadal czuć to co na początku na relacji, taką adrenalinę i dreszcze. Tylko od tego są randki, wzajemne rozmowy i wspominanie chwil „z początku”. Istnieją na te sposoby a magiczne jest to poczucie naturalności i „nagości” tu tej metaforycznej przy drugiej osobie.

Kolejnym problemem jest fakt, że ludzie nie doceniają miłości i nie traktują jej jako daru i świętości. Kultura uczy nas wokół, że rozwód to rozwiązanie na wszystko. Kobiety będące w nieszczęśliwych związkach marzą o nieistniejącej postaci „fairytale”. Christian Grey, który rozwiąże wszystkie problemy. Problemy finansowe są w większości relacji. W życiu raz mamy pod górkę a raz nie. Niestety. Życie to sinusoida i te trudności uczą nas miłości. Trzeba zjeść z partnerem „beczkę soli” by przekonać się o miłości.

Dziś ludzie zamiast szukać rozwiązań to uciekają. Kultura nie uczy ich szukania rozwiązania.

Fragment poradnika pt. „Śmierć Miłości”

Chciałabym nieco więcej uwagi poświęcić komunikacji. Moim zdaniem ludzie nie potrafią rozmawiać o poważnych sprawach takich, jak związek, przyszłość i relacja. Nie potrafią rozmawiać o problemach, wyznają hedonistyczne idee i nie chcą, aby druga osoba miała jakiś problem (dobrze pokazuje to film pt. Lobster). Czym więc jest komunikacja?
Uczymy się o tym w szkole podstawowej i na tym koniec. Nie uczymy się czym jest rozmowa, jaką ma wartość. Nie uczymy się o emocjach, tylko jak je zaspokajać. Nie potrafimy nazywać uczuć wprost, bo nie wiemy czym są uczucia. Komunikowanie to:

Komunikowanie jest sekwencją wydarzeń, które zachodzą jedno po drugim w danym czasie. Procesu tego podczas kontaktu z drugim człowiekiem nie można przerwać, ponieważ każdy
akt obserwowalnego zachowania (ważny dla wymiany interpersonalnej i budowania stosunków społecznych, także milczenie) może być źródłem informacji dla drugiego. Ma to szczególne znaczenie w stałych relacjach społecznych, które zachodzą przede wszystkim w
rodzinie”

Barbara Harwas-Napierała, Komunikacja interpersonalna w rodzinie, Wydawnictwo UAM , Poznań 2008

Jeśli masz więc problem z komunikowaniem o swoich uczuciach i potrzebach to nie zawieraj relacji gdyż nigdy nie będzie trwała. Jeśli masz problem ze świadomością własnych uczuć to nie oszukuj innych, że je masz.

Miłość to wielka świadomość zwłaszcza miłość do drugiego człowieka. Nie tylko mężczyzny, kobiety i dziecka ale miłość to świadomość , że idziecie razem przez życie niezależnie jakie ono jest.

Pierwszą droga ku takiej miłości jest powiedzieć komuś:

„Kocham cię i chce się z Tobą zestarzeć”

Ja usłyszałam te słowa i marzyłam o nich wiele lat tzn . zanim poznałam mojego Ukochanego. Takich słów życzę i wam. Nie zapominajcie, że miłość to dar.

Share

Leave a Reply

%d bloggers like this: