„Między nami ściana” (ParedconPared) czyli przecudowny film o dzisiejszych relacjach- Między rozmową a bliskością

„Między nami ściana” (ParedconPared) czyli przecudowny film o dzisiejszych relacjach- Między rozmową a bliskością

Gdyby opisać współczesne relacje to jednym słowem nie ma ich. Każdy szuka ale w sumie nikt nie wie jak się za to zabrać. Miłość: Nie istnieje, związki- Nie warto. Tak , moi drodzy. Związek kojarzymy jako coś co odbiera nam drogę do rozwoju.

Jednocześnie zdrowy związek opiera się na wzajemnej motywacji do życia. Nasi bohaterowie to Valentina , artystka, pianistka, która rozstała się ze swoim ex. Jej przyjaciółka załatwiła jej mieszkanie. Takie w miarę tanie. Tuż za ścianą mieszka typowy nerdzik. Jest to David, który jest egocentrykiem. Tworzy coś tam, niby wyjaśnione ale myślę, że w całej historii jest to najmniej istotne.

Jak to bywa na początku działają sobie na nerwy. Ona w między czasie zostaje kelnerką i walczy o samodzielność. Brzmi znajomo. Obok nich są cudowni przyjaciele. Umawiają się co do godzin grania czy eksperymentów. Oczywiście z czasem tworzą coś na kształt „Związku przez ścianę”. Kiedy kogoś poznajemy to jest między nami ściana. Tą ścianą może być odległość, fakt, że znamy się tylko przez Internet. Ścianą może być fakt, że nie chcemy o sobie mówić. Nie chcemy stworzyć zdrowej relacji.

Nie chcemy być w relacji i ja patrząc na moje doświadczenie wiem, że po prostu boimy sie komuś zaufać. Ale jednak trzeba. Boimy się bliskości bo są różne choroby. Boimy się, że wyjdzie na jaw to jaki ktoś jest czy: Przemocowy/a, alkoholik/alkoholiczka itd.

Wiemy, że nikt nie jest doskonały. Dziś jednak boimy się relacji. Jesteśmy jak David i Valentina. Jednak oni dają sobie szansę. A wy? Czy dajecie szanse na zaistnienie więzi i relacji?

Niestety , wiecie o tym dobrze, że nie rozwalacie ścian. Tylko czasem jeszcze bardziej je robicie. Nie ma się co dziwić ale kiedy zamiast uciekać damy sobie szansę na głębię drugiej osoby może z tego wyniknąć coś pięknego, coś niesamowitego.

Miłość jest piękna i powinna być naszym motywatorem. Powinna nas unosić. Ten kto jest obok Ciebie to Twój pierwszy kibic po mamie i tacie. Życzę tego sobie i wam!

Zniszczmy wszystkie ściany!

Share

Leave a Reply

%d bloggers like this: