Jak system niszczy świat dziecka

Jak system niszczy świat dziecka

Nawet najlepszy psycholog nie jest w stanie zrozumieć co dzieje się w świecie dziecka. Dziecko może wołać pomocy ale system jest przeciwko niemu bo jest dzieckiem. Dziecko nie ma prawa decydować.

Dziecko może być ofiarą przemocy na legalu bo państwo tak widzi rodzinę. Najczęściej sprawcą jest ojczym. Nieważne, że obok jest ojciec, który krzyczy i zabralby dziecko ale wtedy sąd by go aresztował mimo, że posiada pełnię praw rodzicielskich.

Co dzieje się w świecie dziecka? Pamiętam jak moi rodzice się kłócili a ja chowałam się pod biurko bo nie chciałam tego słuchać. Pamiętam co czułam: Rozczarowanie i żal do rodziców a jednocześnie wielką miłość. Najgorsze było stawać po czyjejś stronie.

Dzieci i ryby głosu nie mają dlatego dzieci uciekają do swojego świata próbując zrozumieć dlaczego dorośli wyrządzili im krzywdę. Prawo dziecka nie istnieje a naprawdę bardzo trudno o dobrego psychologa dziecięgo, który będzie mieć podejście i od razu nie będzie po stronie matki tylko po stronie dziecka.

Co się dzieje w świecie dziecka? Dzieci i ryby głosu nie mają. Niestety. Może czas najwyższy aby to dzieci miały głos a nie dorośli w ich imieniu.

Nikt nie jest w stanie pojąć tragedii w życiu dziecka. To nie jest clickbajt.

Share

Leave a Reply

%d bloggers like this: