Co tam słychać u Johanne czyli recenzja serialu „Facet na święta 2”

Co tam słychać u Johanne czyli recenzja serialu „Facet na święta 2”

Kolejne święta i powrót bardzo przyjemnego , christmas-pleasure serialu gdzie nie brakuje feminizmu. Co się zdarzyło w życiu Johannes? No weszła w związek lekarzem Henrim.

Jak to zwykle bywa w takich bajkach książę się nieco znudził. Pedantyczny lekarz i wspólne dyżury- Sami wiecie o czym mówię.

W drugim sezonie Johanne poznaje na swojej drodze syna pielęgniarki i samotnego ojca. Samotny ojciec zabiera ją na SPEED DATING. Jako singielka brałam udział w Speed Datingu. Był tam tylko mój kolega i koleżanka bo przecież Polska to nadal kraj zamknięty na oferty randkowe. O tym też kiedyś więcej napiszę.

Owy samotny ojciec zostaje odrzucony bo jest za niski. Jedna mowi mu, że jest za niski i nic z tego nie będzie. Wyśmiewa go za wzrost. Tak kobiety postrzegają dziś rzeczywistość. Nie liczy się wnętrze człowieka. W kolejnych wpisach będę powtarzać, że prawdziwa relacja jest głęboka. Tę glębię są w stanie pojąć tylko dwie osoby. Niestety mało ludzi w ogóle dochodzi do takiego poziomu relacji. Społeczeństwo nie potrafi budować relacji.

Wróćmy jednak do naszej singielki, feministki. Bardzo podoba mi się scena w klubie. Zawsze po jakimś nieudanym faceci trzeba było się upić i iść do klubu i podrywać innych. Takie reakcje wydają się normą. Nasza Johanne nie należy do moich postaci ulubionych. Bywa irytująca i przeciętna. Wokół niej jest stado adoratorów.

Poznajemy tez przyjaciółkę rozwódkę. I traktowanie facetow-ojców po szwedzku tylko pozornie jest lepsze w gynocentrycznym społeczeństwie. Scena gdzie ojciec prosi o łaskę dłuższego spotkania z dziećmi wbija w fotel. W końcu w Polsce jest podobnie.

Bohaterki to feministki , które rozpaczają, że są same. Mają dosyć powierzchowne problemy choć matka Johanne zaskakuje. Czy posiada w sobie zbyt dużo męskich genów?

Owe problemy pokazują, że jak ludziom się dobrze w kraju żyje to jest spoko. Tylko też pokazuje te kontrasty. Nastawienie na fakt wyjątkowej kobiety. Głosi skromny antynatalizm. Okazuje się, że powodem rozstania z jej wielką miłością był fakt, że nie była gotowa na założenie rodziny.

Nie chcę dawać spoilerów. Warto obejrzeć do końca bo serial ogląda się przyjemnie. Dla kobiet. Nie tylko singielek.

Ciekawie przedstawione są relacje Johannes z ojcem. Jej tatuś to spokojny, porządny chłop tak bardzo znienawidzony przez feministki. Donry tatuś kontra wyzwolona matka, ktora romansuje z byłym córki.

Świat jes naprawdę dziwny. Serial ten jest na święta. Do oglądania w wannie. Już po świętach a przed nami nowy rok.

Share

Leave a Reply

%d bloggers like this: