Jak relacja kształtuje drugiego człowieka?- Matura 2024 w moim wydaniu.

Jak relacja kształtuje drugiego człowieka?- Matura 2024 w moim wydaniu.

Maturę jakoś zdałam. Poszłam na studia. Teraz maturę zdaje mój siostrzeniec. To jest temat z polskiego, matury 2024 nie ukrywam, że bliski. Dlatego ja postanowię się w nią zagłębić.

Zacznijmy od tego czym są relacje? Relacja z ludźmi jest na każdym kroku, w Internecie, w sklepie, w pracy. Relacja jest. O tym czy będzie to inny wymiar relacji decydują ludzie, którzy się spotkają. Pierwsze nasze relacje są z naszymi rodzicami i to oni nam je pokazują. My się uczymy na ich podstawie. Przynajmniej dążymy do tego także by z nimi mieć dobre relacje.

Relacje kształtują nas przez całe życie. Budujemy je.To nie jest odkrycie kiedy napiszę, że sami tworzymy je także w Internecie.Co sprawia, że chcemy kogoś poznać bardziej?

Co sprawia, że w relacjach jest nam tak trudno. Niektórych ludzi spotykamy na chwilę a inni zostają w nim dłużej. Jedni się oddalają. Inni wciąż są obok ale czegoś nam zazdroszczą. Relacja jest czymś głębszym, co sprawia, że chcemy mieć tę osobę przy sobie.

Szkoła powinna być przede wszystkim miejscem uczenia dobrych relacji. Miejscem gdzie możemy budować swoje relacje także te złe. Szkoła to potencjalnie miejsce gdzie powinniśmy wyrzucić nasze wszelkie smutki. Dziś mamy pokolenie, które nie zna świata bez Internetu. Ale czy to źle? Każda informacja jest dla nich dostępna. Wystarczy wpisać w google i myk. Nie wiem jak nauczyciele sobie z tym radzą.

Wiedza jest środkiem komunikacji. Jeśli kogoś poznajemy chcemy mu zaimponować np. swoją rodziną , albo wiedzą, tym kogo znamy. Zabieg intelektualizacji jest dziś powszechny. Rzadko kiedy ludzie rozmawiają o sobie, kiedy rodzi się uczucie ludzie przykładają zbyt wielką wagę do „powierzvhni” człowieka.

……………………………Więcej na moim LIVE na TikToku i YT ………………………………………………

Już w ten weekend.

Zapraszam na mój kanał:

Anna Czyrska – YouTube

KONIECZNIE ZASUBSKRYBUJ!

PATRONITE!

Szczerze o relacjach annlove – Patronite.pl

NIE ZWLEKAJ!ZOSTAŃ MOIM PATRONEM!

https://www.facebook.com/profile.php?id=100086904633052

MOJA STRONA NA FACEBOOKU

TIKTOK: TikTok – Make Your Day

INSTA: /Anna Czyrska (@annaczyrskaoffical) • Zdjęcia i filmy na Instagramie

Share

Leave a Reply

%d bloggers like this: