Dlaczego współczesny świat tak demonizuje relacje?

Dlaczego współczesny świat tak demonizuje relacje?

Zbliżają się Walentynki. Święto bardzo komercyjne. Romantyczne. Kochać należy zawsze. Brzmi idealistycznie. Współczesny świat sprowadza relacje do seksu i przemocy. Związek według mediów to tylko seks. Wciąż czytamy, że jeżeli nie wychodzi ci w lóżku z partnerem to go zostaw.

Media opisują związki w sposób prosty i prymitywny. Chcesz seksu to bierz, chcesz zdradzaj zdradzaj. Media sugerują, że żadne wartości nie mają znaczenia. A na pewno nie rodzina.

Związek moi drodzy to też seks. Zaznaczam też a nie przede wszystkim. Prawdziwą relację budujemy przez cały czas, przez codzienność. Poprzez rozmowę i wspólne plany. Druga osoba to dla nas dar- Nie w tym świecie gdzie miłość to tylko na filmach.

Społeczeństwo sprowadza relację do przemocy (O tym będą kolejne wpisy). Czyni z niej banał. Kobiety, które czytają, że wszystko jest przemocą nie są zdolne do miłości. Żyją według schematu tego co piszą w mediach.

To jedna z niewielu romantycznych, nowych piosenek. Bycie romantycznym dziś to wielki wstyd. Mężczyźni też potrafią kochać ale wokół są demonizowani. Jakbym miała zapytać kobietę: Współczesny mężczyzna- Czyli przemocowiec. Niestety. Tak dziś opisuje się człowieka.

Połowa ludzi nie rozumie słowa przemoc. Ale jednak są specami. Połowa ludzi nie jest zdolna do stworzenia relacji ale chce dzieci. To powoduje niestety chaos bo większość ludzi chce wyprowadzić się domu. Panuje ogromny chaos relacji bo ludzie nie chcą poczuć więzi. Bliskości. Nie celebrują tego. Bycie z kimś jest wyjątkowe tak jak demonizowanie codzienności. Tylko dlaczego? Posłuchajmy słów piosenki:

Jeden dzień – tak mało
a tyle zmienia się
przecież ledwie się znamy
a nie chcę z tobą żegnać się

jak sen nieśmiało
wierzę, że ktoś przy mnie jest
na twój głos
czekam od rana
z tobą uśmiecham się znów

bądź ze mną więcej i częściej
chce czuć ze dla mnie jesteś
bądź ze mną częściej
bo tak chce czuć ze cię mam

Miejmy odwagę kochać i otworzyć się na miłość. Nie bójmy się kochać nawet jeśli ktoś nas zranił? Nie dajmy się zranić. Kochajmy mimo wszystko. Kochać- To najpiękniejsze uczucie jakie znam. Kochajmy zawsze i wszędzie.

Wplyw na demonizację relacji ma bez wątpienia :

  • Antynatalizm -(O tym w kolejnych wpisach) będzie więcej.
  • Polityczne stosowanie przemocy– Przemoc to doskonałe narzędzie polityczne
  • Kraj samotnych matek- Polska to kraina gdzie kobiety walcząc o swoje prawa niszczą męską płeć
  • Alienacja rodzicielska- Kobiety nie traktują partnerów poważnie (Mężczyźni tacy są także) ale to kobiety najczęściej niszczą swoje związki i rodziny.
  • Kult singla– Kult bycia sibglem czyli szczęście osiągniesz w pojedynkę
  • Kult rozwodów– Ludzie rozstają się z błachych powodów
  • Socjalizm- Ludzie nic nie muszą zrobić by zdobyć pieniądze bo państwo im da, 500 plus i inne.
  • Demonizacja i stereotypizacja relacji– Sprowadzanie relacji to czegoś negatywnego, złego co i tak kończy się rozwodem a ludzie są ze sobą bo mają kredyty.

Mam nadzieję, że te kilka rzeczy sprawi, że zastanowicie się co robicie nie tak. Życzę dużo miłości, młówię o tej partnerskiej, gdzie dwoje ludzi się kocha i szanuje swoją autonomię. O tym też wkrotce będzie więcej.

Wszystkiego naj kochani!

Share

Leave a Reply

%d bloggers like this: