Dlaczego warto obejrzeć serial LOVE LIFE?

HBO daje nam dużą dawkę seriali także tych w tematyce miłości. Świat singli i par i ogólnie relacji jest coraz bardziej przedstawiany zgodnie z rzeczywistością. Serial LOVE LIFE to historie miłosne Derby. Przedstawiony w formie statystyk np. o rozwodach kiedy bohaterka wchodzi w związek ze swoim szefem. Ile trzeba pocalować przysłowiowych żab zanim znajdziecie odpowiednią osobę.

Serial Netfliksa „Facet na święta” nie przekonał mnie za bardzo. Aczkolwiek generalnie brak partenra kojarzy się z wyzwoleniem. Nie lubię tego aspektu, że każda bohaterka amerykańskich filmów czy seriali pokazywana jest trochę feminisycznie chociaż Darby w przeciwieństwie do bohaterki „Faceta na święta” da się lubić (Facet na Świeta to serial norweski)

Jak widzę ten serial z perspektywy niesingielki? To kolejny serial usprawiedliwiający samotność. Mimo, że jest dużo typowo femintycznych wątków:

  • Czekaj aż on zadzwoni
  • Jak cie rzzuca facet to chodźmy się napić, poimprezować i przeleciec kolejnego faceta. Terapia innym penisem zrobi ci dobrze.
  • Ex cię porzuca bo wybiera inną. Frajer.
  • Nie załamuj się,że jesteś fajna.

Nasza bohaterka jest kustoszką. Ma przyjaciół związanych z gazetą Politics.Jej historie miłosne przedstawiają się mniej więcej tak: Wchodzi w związek z Augiem, taki sobie Azjata bardzo ambitny. Potem ze swoim byłym szefem, nieco od niej starszym. Bardzo fajnie pokazane są te jej poszukiwania aczkolwiek brakuje mi takiego serialu o facetach. Znowu te sam stereotyp. Biedna singielka. Porzucana. Niekochana. Tylko nasza bohaterka wcale nie chce byc sama.

Czekam na podobny serial o mężczyźnie chociaz podobne także są z tego co mi wiadomo ale za wiele ich nie ma. Ważnym aspektem jest, że bohaterka jest dzieckiem rozwodników.

Momentami LOVE LIFE przypomina ZAKOCHANYCH PO USZY. Jedna para pozornie szczęśliwa obserwuje życie naszej bohaterki. NIe brakuje też femistycznych haseł. Matka mowi do Sary (Przyjaciólki Derby) :

  • Powtrzam Jimowi, że jesteś jego jedynym sukcesem

Czyli Jim nic nie potrafi i w ogóle. Niby jest to powiedziane w formie żartu ale większość żartów naprawdę nie jest zabawnych. No i niezależna przyjaciółka naszej bohaterki Sara, która szuka wrażeń bo Jimmy wydaje się ngle nudno. Brzmi znajomo? Podobno elementy pojawią się w ZAKOCHANYCH PO USZY. Kolejna scenka. Jak bohaterka zachowuje się tak jak faceci chcący tylko seksu czyli jest niedostęona to wtedy facet za nią lata. Bardzo mylny stereotyp a propos relacji. Istnieje wiele rzeczy, które podkręcają zdrowy związek ale miłość i bycie niedostępnym to kolejny mit. Kiedy chcesz być z kimś to z nim jesteś. Po prostu. Dwie osoby kiedy czują więź i uczucia to się po prostu dzieje.

Jako osoba w szczęśliwej relacji bez wątpienia nie potrzebuję tego serialu. Sytuacje z owego filmu są mi znajome gdyż każdy z nas wchodzi w związki, które się nie udają. Niektóre rzeczy opisane w serialu są mi bliskie i jakbym była singielką to serial byłby bez wątpienia rodzajem terapii.

Możesz iść do terapeuty albo wejść w nieudaną relację (To następny wpis) – Jedna z najciekawszych refleksji z tego serialu do którego mam mieszane uczucia. Nie jest to typowy serial romantyczny , nasza bohaerka nie jest typową singielką. Jednak wciąż niepokoi mnie ten obraz- Pokazanie, że kobieta musi być rozwódką by być szczęśliwa w innym związku. Czyli terapia nie ale nieudany związek już tak. Pokazanie, że życie z facetem jest nudne i facet, który jest nudny i ma problem z pracą to już nie jest godzien. Pomyślmy o sytuacji odwrotnej. Dokładnie.

Nikt z nas nie jest doskonały. Poza tym nie pielęgnujemy uczuć nastawiajac się za bardzo na emocje lub odwrotnie.

Historie przedstawione w serialu przedstawione są bardzo ciekawie. Życie Derby układa się. Na różnych etapach poznawania samej siebie poznaje swoich partnerów. Serial mimo wątków feministycznych pozostaje jednak fair wobec płci. Nie ma oskarżeń, że ten był zły/nietaki. Przez całe życie dojrzewamy i zdolność do trwałej relacji zależy od nas.

Każdy z nas ma swoje historie miłosne. Film sugeruje, że trzeba zasługiwać na tę miłość. Jest doskonałą terapią dla singli i nie tylko. Dojrzałość i świadomość bardzo nas krępuje. Serial jest przecudowny! Warto obejrzeć.

1 opinia o “Dlaczego warto obejrzeć serial LOVE LIFE?

Leave a Reply