Czym jest rodzina?cz.1

Czym jest rodzina?cz.1

Pytanie z pozoru proste. Oczywiste jest, że każdy z nas urodził się w rodzinie. Życie w rodzinie tworzy się swoim biegiem. Wspólnym poszukiwaniem odpowiedzi. Uwielbiam zagłębiać się w szczeliny, zaglądać w głąb ludzkiejj duszy. To znacznie trudniejsze niż robienie statystyk i innych. Z definicją rodziny spotkałam się na studiach. Ale z rodziną spotykamy się od początku naszego istnienia.

Każdy z nas ma inne doświadcznia w rodzinie. Te lepsze i gorsze. Każda rodzina ma zasoby. Czyli czynnki, które sprawiają, że u dzieci budowane jest poczucie wartości, poczucie Ja. Rodzina to miejsce gdzie u dziecka tworzy się osobowość. Osobowość wobec świata rzeczywistego. Czym jest rodzina. Właśnie kiedy dwoje ludzie tworzy związaek opiera się on na milości. Przynajmniej powinien. Jakby porównać człowieka do ślimaka to każdy z nas nosi w sobie brzemię. Kiedy spotykamy daną osobę zakochujemy się także w tym brzemieniu. Godzimy się na życie z tą osobą.

Pamiętacie kiedy podczas studiów weryfikowaliście z kim chcecie mieszkać lub nie. Miłość i dojrzałość to coś na ten kształt. Dziś kupilam w sklepie przyprawę miłości.

Serial HBO wypuścił serial „Modern Family”.Współczesna rodzina to rodzina patchworkowa. Jak ja rozumiem patchwork? Jako coś co próbujemy scalić za wszelką cenę. W rodzinie patchworkowej jest wiele dysfunkcji w relacjach. Socjologicznie rzecz ujmując rodzina to podstawowa komórka społeczna. W rodznie zaspokajamy nasze podstawowe potrzeby i nie tylko.

Współczesna rodzina tworzy taką sieć ludzi, którzy maja wpływ na siebie, współdziałają w systemie codzienności. Przypominamy w tej kwesti zwierzęta tylko mamy inne domy.

Słynne powiedzenie głosi, że z rodziną wychodzi się dobrze tylko na zdjęciu. Relacje rodzinne i zdrowe relacje w rodzinie (Co nie znaczy, że idealne) mają wpływ na nasze życie, rozwój i decyzje. Decyzję choćby by mieć odwagę do założenia rodziny , do tej odpowiedzialności za miłość i uczucia. Za codzienność.

Rodziny dzisiaj są tak różne i tak pokręcona. Każda rodzina to historia. Inna historia. Datego rodzina to piękno. To wspólne łapanie chwil. Posiadanie jednego partnera jest dziś źródłem kpin. Jak najbardziej popieram wolność, nie mam nic do homoseksualistów. Każdy ma prawo być w relacji lub też nie. Single także nie zakładają rodziny i nikt jakoś do nich pretensji nie ma. Jednak jeśli mówimy o rodzinie jako podstawowej komórce społecznej trzymajmy się :kobiety i mężczyzny.

Kochajmy się. Żyjmy w śród ludzi i dla ludzi. Rodzina. Nad tym pięknym słowem będę rozważać nie jeden raz a kilka. Wiele razy. Rodzina. Czy wy marzycie by założyć szczęśliwą rodzinę czy chcecie zniszczyć płeć? Kiedy myślę o kobietach to widzę,że stały się facetami w przebraniu stąd mówienie,że mężczyźni są wszystkiemu winni jest hipokryzją. Są homoseksualiści, lesbijki i trzecia płeć czyli …MĘSKA KOBIETA. (O tym już wkrótce)

Share

Leave a Reply

%d bloggers like this: