Dlaczego rozstanie to jedno z najtrudnijszych wydarzeń w naszym życiu?

Dlaczego rozstanie to jedno z najtrudnijszych wydarzeń w naszym życiu?

Nikomu nie życzę rozstania. Niezależnie od tego z kim, czy był rozwód nie mówiąc już o rozstaniu kiedy są dzieci. Niestety życie takie nie jest, okazuje się często, że komuś zależało na zupełnie czym innym. Rozstanie?

Przechodzę przez to teraz ze świadomością ,że żyłam w złudzeniu, iluzji, że ktoś kocha mnie. Podziwia to co robię. Ból jest nie do zniesienia nawet jeśli z tego rozstania są dla mnie korzyści. Zawsze wtedy człowiekowi spada samoocena.Zapominamy, że relacja to ODPOWIEDZIALNOŚĆ. Pieniądze są w ż yciu bardzo ważne bo bez nich nie da się żyć ale nie mogą być fundamentem w zwiążku. Żyjemy w czasach kiedy relacje sa krótkotrwałe.

Kiedy nasi znajomi, przyjaciele wchodzą w relacje to zastanawiamy się:

ILE TO POTRWA? No właśnie bo ile związków opartych jest na prawdziwej, miłosnej relacji a ile na wartości ekonomiczno-prokreacyjnej? Oczywiście te ekonomiczno–prokreacyjne mogą być skupione też na miłości. Niestety to rzadkość. Czuję się wykorzystana i oszukana i po rozstaniu człowiek obwinia siebie za tę decyzję. W głębi serca mamy pretensje nie do tej osoby co nas zraniła ale do siebie, że podjębiliśmy taką decyzję.

Boli bardzo zwłaszcza, że pracuję nad drugą częścią poradnika dla singli. Niestety, rzeczywistość. Rzeczywistość dotyczy każdego z nas. Okazujesz się potem śmieciem (Przynajmniej tak o sobie myślisz). Wchodzimy w relację a potem okazuje się, że byłaś postrzegana inaczej choć tylko dbałaś o rozwoj i robiłaś co w Twojej mocy bylo dobrze. Kobiety też porzucają. Wszyscy mówią „On nie był ciebie wart” i inne takie teksty. Pięknie brzmią. Kiedy toś taki okazuje się draniem. Nie składa się nieprawdziwych obietnic. Bycie z kimś to ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA UCZUCIA. Nic tego nie usprawiedliwia.

Ważne by po każdym roztaniu byli wokół Ciebie ludzie. To trudna droga, każdy przechodzi ją sam. Wielu ludzi nie rozumie miłości. Nie chce kochać. Nie dostrzega, że druga osoba to WIELKI DAR.

Dlaczego najtrudniej wybaczyć sobie?

Najtrudniejsza droga to wybaczene samej sobie. Nikt z nas nie jest winny temu co druga osoba nam zrobi. Nie wiemy co będzie dalej.Zawsze mówimy: bądź dobry dla tej osoby, miej honor , szanuj się.

Rozstanie to nie jest fajna sprawa. Nikomu nie życzę.

Jeśli ludzie się kochają to przetrwają wszystko.

Share

Leave a Reply

%d bloggers like this: