Dlaczego  ludzie boją się wchodzić w trwałe relacje?   cz. 2

Dlaczego ludzie boją się wchodzić w trwałe relacje? cz. 2

Człowiek to istota społeczna. Istota pełna lęków. W XXI wieku boimy się wielu rzeczy. Nie lubimy odpowiedzialności i konsekwencji naszych czynów. Żyjemy w epoce kiedy wolność to brak odpowiedzialności. Powinnaś/Powinieneś zadać sobie kilka pytań.

  1. Czego właściwie oczekuję od życia?

Nasze oczekiwania bywają rożne. W epoce konsumpcji każdy ma wybór. Każdy ma prawo żyć tak jak chce. Jeśli jesteś singlem/singielką to znaczy, że być może nie spotkałaś jeszcze „tej” osoby. Być może uważasz ,że nie nadajesz się do życia z kimś. Zastanów się jakie są tego czynniki. Uważam, że istnieją ludzie, którzy nie są zdolni do relacji co nie zmienia faktu,że każdy ma prawo się zakochać. Zrób sobie listę swoich oczekiwań i pragnień.

2. Wpływ relacji w mojej rodzinie na moje życie

Nie ma idealnych ludzi ani idealnych rodzin. Istnieją za to rodziny dojrzałe i te mniej dojrzałe. W każdej z tych popełnia się błędy. W każdej z rodzin ktoś się rozstał, ktoś jest po rozwodzie lub żyje samotnie. Jaki to ma wpływ na Twoje życie? To kolejna rzecz, którą powinieneś/powinnaś przepracować.

3. Moje zasady i wartości

W dzisiejszych czasach zasady i szacunek do siebie są zmienne. Ludzie bardzo często nie znają tych zasad lub się ich nie trzymają. Społeczeństwo jest pełne stereotypów. Kiedy Elizabeth Gilbert napisała powieść „Jedz, módl się , kochaj” wskazała zgodę dla kobiet. Jesteś wolna jeśli zostawisz swojego nudnego partnera. Generalnie nie chcę oceniać powieści jednak kiedy Ty jako kobieta masz zasady i jesteś świadoma swoich decyzji nie postąpisz według świata mediów. Świat wartości dotyczy także mężczyzn. Współczesny świat nie docenia wartościowych mężczyzn skupiając się na tych negatywnych.

4. Uwierz w miłość i w bycie kochanym/kochaną

Miłość wyszła dziś z mody. Wszystko co jest trwałe jest niemodne. Dotyczy to także rzeczy. Problem dzisiejszych czasów pokazuje, że traktujemy ludzi jak rzeczy. Tymczasem posiadanie jednego partnera/partnerki jest źródłem największych sukcesów. Osoby, które są kochane i szczęśliwe częściej odnoszą sukcesy w życiu. Kiedy mówią Ci,że 30 lat z jedną osobą to długo zastanów się. Życie jest niewiadome jak nasza przyszłość. 30 lat życia to niewiele w obliczu niepewności istnienia, jutra. W obliczu kiedy jest starość i różne choroby. Poza tym ludzie wychowują dzieci no i pracują. Ile mają tego czasu dla siebie? Czas spędzony razem jest na wagę złota a wspólne sukcesy to największa nagroda.

Share

Leave a Reply

%d bloggers like this: