Jak to wygląda w polskim prawie? Opieka naprzemienna? Otóż sposób jest bardzo prosty. Sądy przyznają opiekę i alimenty jednocześnie. Znam jednak taki pozytywny przypadek gdzie kobieta sama uznała, że nie będzie pobierać alimentów. Tylko dzięki jej decyzji mają prawdziwą opiekę naprzemienną. Bo sądy takowej nie uznają. Ale fakt jest taki, że mieszkają obok siebie. W Polsce prawdą jest, że kobieta może wyprowadzić się gdzie chce.

Pojawienie się Druku 63 Senat budzi wiele kontrowersji. Polska jak zwykle nadal jest w tyle. Sądy w tej kwestii są za bardzo schematyczne. Wypadałoby system zmieniać od psychologów. W obecnym systemie każdy może zostać psychologiem. Szkód wyrządzonych przez pseudopsychologów nie zliczę.

Jak nie wiadomo o co chodzi to zawsze chodzi o pieniądze. Pieniądze, które są źródłem przetrwania. Jeśli odbierze się alimenty to kobiety zbiednieją. Przykład z życia, mojego otoczenia. Wychowanie dziecka stało się polityką. Dziecko w czasie rozwodu to po prostu produkt, któremu obcy ludzie urządzają życie i świat.

Jak to można zmienić?

  • Zmniejszyć ilość psychologów, wprowadzić odpowiednich ludzi. Niech będzie to garstka kompetentych ludzi.
  • Wprowadzić w życie Druk 63 Senat.
  • Sprawdzić by ludzie się najpierw porozumieli. Szukać dobrego rozwiązania dla obu stron aby zarówno ojciec był zadowolony i matka a przede wszystkim aby dziecko jak namniej odczuło skutki rozwodu. Czy kiedyś to nastąpi?

Wierzę, że tak. Będę walczyć by mimo wszystko dziecko miało rodzinę.

Reklamy

This article was written by Anna Czyrska

Urodziłam się 12.01.1985 roku w Kędzierzynie-Koźlu. Jestem absolwentką nauk o rodzinie o specjalizacji poradnictwo rodzinne. Studia ukończyłam na Uniwersytecie Opolskim. Z zawodu jestem koordynatorem pieczy zastępczej i asystentem rodziny. Ukończyłam też kurs pedagogiczny. Jestem również opiekunem osób niepełnosprawnych, starszych i terapeutą dzieci. Relacje między dwojgiem ludzi to moja pasja. Jestem szczęśliwą kobietą. Mam zdrowe spojrzenie na świat. Także jako autorka (anty)poradnika dla singli pt "Śmierć miłości czyli (anty)poradnik o tym dlaczego boimy się kochać". Obecnie pracuję nad kolejnymi częściami poradnika, Kolejną powieścią i zbiorem opowiadań. Moje hobby to: gotowanie, podróże, relacje, pisarstwo.

Dodaj komentarz