Życie singla też nie jest bajką usłaną różami

Życie singla też nie jest bajką usłaną różami

Warto się zastanowić nad tym jak wygląda życie singla. Warto zadać sobie kluczowe pytanie czy owy singiel jest sam z wyboru. W większości z wyboru, po prostu los. Jednak słucham też singli , którzy chcą kochać i być kochani i wtedy rozumiem ich ból.

Bycie singlem wbrew reklamie (życie singla jest popularyzowane w społeczeństwie) nie jest wspaniałe. Musisz sobie radzić sam wśród ludzi. . Bez wsparcia rodziców jest to trudne. Czasem możesz liczyć tylko na nich 🙁

  • singli samotne matki czy samotni ojcowie (To drugie w Polsce nieco radziej)
  • singli pracujących ale mieszkających z rodzicami
  • singli pracujących i mieszkających samotnie lub tak jak na studiach
  • singli -rozwodników z dziećmi lub bez
  • singli bezrobotnych mieszkających z rodzicami (Rodzice są źródłem utrzymania)

Dziś bardzo kultywowane jest ego. Podkreślane jest zaspokajanie swoich potrzeb. Tylko się za bardzo nie poświęcaj dla drugiej osoby! Nikt nie jest tego wart. Narcystyczna miłość do siebie jest wręcz kultem. Kochaj siebie bo nie pokochasz kogoś innego? Serio? Kazdy ma kompleksy. Nie zapominajmny, że na Facebooku odgrywamy pewne role. Nie da się kochać siebie w stu procentach chyba, że rzeczywiście dbamy tylko o siebie i nienawidzimy ludzi.

Mężczyźni mają znacznie trudniej w znalezieniu drugiej połówki. Dlaczego? Często słyszę ich żale jak są traktowani przez kobiety. Kobiety oczekują książąt na białym koniu choć daleko im do księżniczek. Leczą swoje kompleksy oczekiwaniami i wymaganiami wobec mężczyzn. Nikt z nas nie jest ideałem. Bycie samemu to samotna walka o przetrwanie i przeżycie. Nie jest to wcale fajne choć niektórzy tak wolą aby nie zostać zranionym. Mamy tu kolejny błąd w myśleniu. Co to znaczy być zranionym? Od razu takie założenie buduje już pewien schemat. Naprawdę można być szczęśliwym i traktować się na poważnie.

Rzeczywistość singla a zwłaszcza mężczyzny nie jest usłana różami. Mężczyzna boi się być sobą bo też zostanie zraniony. Najbardziej ranią mężczyzn kobiety i ich stereotypowe myślenie o mężczyznach. Kobiety-singielki są samowystarczalne. Kobiety sukcesu. Wszystko jest pięknie i fajnie do czasu kiedy zostaniemy sami na tym świecie. Single nie myślą o przyszłości.

Miłość odmienia nasze życie. Jednak co podkreślam: Nie zmienia rzeczywistości ani tego świata.

Dlaczego ludzie nie mogą się spotkać? Pamiętam czasy kiedy wyjechałam na Erasmusa. Poznawałam nowych ludzi. Robiłam sobie mnóstwo zdjęć z nimi i zawse byłam tylko koleżanką od fotek. Rozumiecie o czym mówię? Ciągle szukamy milości ale wcześniej trzena spotkać wielu ludzi po drodze.Nikt jednak z tych ludzi z Erasmusa nie zamierzał zostać moją miłością choć znam przypadi par z Erasmusa.

Jeszcze chcę napisać o tzw. „Efekcie kolegi z klasy/koleżanki z klasy” ale temu poświęcę więcej. Z czym musi sobie radzić singiel?

  • Z faktem,że musi mieć przyjaciół (A nie zawsze ich ma)
  • Musi radzić sobie sam z depresją i innymi problemami
  • Społeczenstwo wymaga od niego więcej jednak traktuje go z dystansem

Najczęściej (ale nie zawsze) jest sam ze swjej winy. Kult singla trwa! Warto czasem przepracować swoje myślenie. Otworzyć się na miłość i nie bać się jej.

Zapraszam na konsultacje:

anna@czyrska.pl

Share

Leave a Reply

%d bloggers like this: