Związek jak z obrazka czyli idealne związki nie istnieją bo nie ma idealnych ludzi

Związek jak z obrazka czyli idealne związki nie istnieją bo nie ma idealnych ludzi

To jeden z moich ulubionych obrazków przedstawiających relację. Mężczyzna czyta a kobieta relaksuje się w wannie. Obraz zawiera delikatny erotyzm. Można powiedzieć,że ten związek jest idealny. Wróć. Nie istnieją takie związki!

Dobra relacja to taka gdzie dwójka ludzi suię komunikuje choć nie zawsze tu jest idealnie. W życiu każdy ma swoje problemy ale sztuka źycia polega na tym ,że wstajemy rano i jakoś idziemy. Często sami sobie stwarzamy problemy w głowie bo przecież w życiu nie może nie być problemów? Często widzimy idealne relacje. Idealne parki. Wygląda, że życie jest unormowane, pytanie czy dziś można żyć w równowadze?

Jeśli masz stały związek i pracę to jesteś już zwycięzcą. Tylko sytuacja zawodowa wygląda różnie. W wywiadzie w najnowszym numerze POLITYKi czytam artykuł „ZAGONIENI”

M.B. Leniuchowaliśmy w święta?

Arkadiusz Karwacki: Mielliśmy trochę wolnego i wreszcie nogliśmy pochorować lub popracować. Tak to dzisiaj wygląda. Spadek adrenaliny po intensywnej pracy dla części z nas to sygnał- teraz możesz odchorować. Ale wielu przeznaczyło ten czas na grzebanie się w pracy zawodowej, myślenie o niej, względbie na pracę nad sobą- ćwiczenia, dieta, intelektualne lektury.I zdziwienie- Teraz miałem odetchnąć a wcale nie czuję się jak w reklamach,

Do tego artykułu jeszcze powrócę. Nawiązuje on jednak w jakiś sposob do współczesnej relacji dwojga ludzi jak i do mojego poprzedniego wpisu. Za coś trzeba żyć? Prawdą jest, że bez rodziców malo kto by dał radę. Nawet jeśli sytuacja zawodowa obu małżonków jest dobra to na pewno potrzebują wsparcie babć i dziadków. Ktoś w końcu musi zająć się małymi dziećmi.

Stajemy w życiu przed trudnymi decyzjami i wyborami. Praca to życie. Zwiąże to życie. Jedno nakręca drugie. Nie ma ludzi dobrych we wszystkim.Wspólnie możemy się tylko uzupełniać. Ekonomia i miłość to temat na osobny wpis. Każdy musiał przejść jaką drogę by na pewnym etapie spotkać drugą osobę. Życie nie przypomina życia jak z reklamy choć i reklamy są bliskie rzeczywistości. Jeśli popatrzymy na serial zazwyczaj pokazują nam osoby ustawione zawodowo. Łatwiej pokazać pięknych i bogatych i ich problemy. Łatwiej pisać scenariusze o ludziach, których jedynym problemem są problemy miłosne.

Rzeczywistość też może być piękna ale zawsze będzie rzeczywistością. Czy tego chcemy czy nie.

Share

Leave a Reply

%d bloggers like this: