Związki narcystyczno-egoistyczne czyli kiedy myślisz, że Twój związek  jest dobry okazuje się inaczej

Związki narcystyczno-egoistyczne czyli kiedy myślisz, że Twój związek jest dobry okazuje się inaczej

W związki powinni wchodzić ludzie, którzy wiedzą czego chcą i oczekują. Życie to hiperbola. Pamiętam jak na moich studiach słuchałam o kryzysach w relacjach, powodów rozstania. Zawsze uważałam, że mnie to nie dotyczy, mnie to nie spotka. Nie ma idealnej recepty na miłość jednak mało znam osób, które chcą wyjść z miłością poza powierzchnię gdyż po prostu są na to niedojrzali, za głupi lub po prostu nie powinni nigdy być w relacji.

Charakterystyka związków egoistyczno-narcystycznych, plusy i minusy:

  1. Podstawą takich relacji jest brak religii, jakkolwiek wiary (jakichkolwiek wartości)
  2. Życie w konkubinacie (Oczywiście niekoniecznie piszę to jako negatywny aspekt bo takie relacje mogą być szczęśliwe. Zawsze istnieje ślub cywilny)
  3. Wolność relacji , która przypomina friend with benefit.
  4. Akceptacja zdrady , często te związki „wolne” są bardzo wygodne
  5. Życie bez żadnych wartości , zazwyczaj są to związki bez dzieci. Jednak nie każdy związek bez dzieci jest spowodowany wyborem. Ludzie często nie mają dzieci dlatego ,że nie mogą ich mieć.
  6. W wyznaniu kocham cię jest szanuję cię, chcę być z Tobą mimo trudności. Regina Brett pisze, że ukochana osoba to twój świadek.

Wielu ludzi rozstaje się bo postrzega miłość przedmiotowo (jedna strona) a drugiej zależy na postrzeganiu miłości jako prawdy, szczerej relacji. Do tego dochodzi sztuczna inteligencja. Randki Internetowe (O tym można stworzyć osobną książkę i powstaje takich wile). Internet ulatwia wszelkiego rodzaju kontakty. Internet ukrywa ludzi, pokazuje ich zarówno prawdziwe oblicze (Kiedy piszą,że chcą tylko seksu, są w związku) mogą być anonimowi i zaspokajać swoje poitrzeby. Często twierdzą,że są szczęśliwi ale nie są. Teraz pytanie czy każdy musi być w związku szczęśliwy? Często brak szczęścia w relacji wynika z braku szczęścia w sobie samym. Nierozwiązaniu swoich problemów.

Miłość i akceptacja?

Czy osoba, która Cię kocha ma akceptować Ciebie w 100%. Moim skromnym zdaniem NIE. To jest jak z wychowaniem dzieci. Gdybyśmy w wychowaniu akceptowali zachowania dzieci w 100% nie powstałyby dojrzałe jednostki. Podobnie w związku. Wiele osób nie znosi krytyki, nie lubi kiedy ta druga osoba nas krytykuje. Zazwyczaj jednak intencje takiej osoby są dla naszego dobra. W egoistyczno-narcystycznej relacji liczy się to co czuje druga osoba, jedna z dwóch osób. Jeśli nie ma wsparcia w relacji to nie warto w taką relację wchodzić.

Związek to wzajemne wykorzystanie siebie. Tylko kiedy nie jest to tylko hedonizm wtedy to przekraza poza.

W dzisiejszych czasach ciężko stworzyć dobry związek. Serio… Dobra, zdrowa relacja jest na wagę złota. Bynajmniej każdy jest trochę narcystyczny.

Smutne jest to,że wielu ludzi buduje swoje EGO na krzywdzie!!

Share

Leave a Reply

%d bloggers like this: