Zimowy Ski  Park w Murzasichle – Dlaczego warto tam pojechać?

Zimowy Ski Park w Murzasichle – Dlaczego warto tam pojechać?

Góry latem (także zimą) zapraszają na szlaki. Kiedy jest zima w górach sypie śnieg. Zakopane jest bardzo znane, każdy chce wtedy pięknej pogody. Szukałam noclegu na ten weekend 11-13 luty. Znalazłam nocleg w Murzasichle. Nocleg był „POD LIMBANI” (Nowosądelska 61). W pakiecie wyżywienie. Dla dzieci przepyszne pancake, naleśniki czy spaghetti. Bardzo dobre jedzenie.

MURZASICHLE (Mur za lasem) :

 wieś podhalańska w Polsce, położona w województwie małopolskim, w powiecie tatrzańskim, w gminie Poronin[4][5].

W latach 1975–1998 wieś administracyjnie należała do województwa nowosądeckiego.

Wieś o charakterze letniskowo-wypoczynkowym, położona w bezpośrednim sąsiedztwie Tatr i Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Jest tam Stok Narciarski ale jest mnóstwo różnych atrakcji. Akurat nam w ten weekend dopasowała pogoda. Pomieszanie zimy i lata. Połączenie idealne.

Dzieci wszędzie dostaną sanki. Jednak na stoku można też wypożyczać. Własne sanki przydadzą się nam zwłaszcza jeśli chcemy wypożyczyć narty. Jest możliwość wykupienia lekcji jazdy na nartach dla dzieci i dorosłych. Wypożyczalni nart jest sporo. My polecamy „U Józka” niedaleko sklepu z pamiątkami. W owym sklepie znajdziecie wszystko co potrzebne.

WYBÓR NART

Narty rzecz ciężka. Trzeba dobrać odpowiednie buty. Każde dziecko inaczej zareaguje.Obuwie narciarskie nie jest wygodne. Jedno dziecko nie będzie robić problemu a inne będzie. My mieliśmy jeszcze psa.

Pierwsza lekcja narciarska raczej dla jednego dziecka będzie ciekawa. Można zjechać wraz z instruktorem.

INNE ATRAKCJE W PARKU I OKOLICY

W samym Parku można zjechać na Pontonach (Czujemy się jak w Aqua Parku). Pontony, lodowisko (Obok wypożyczalnia łyżw). W pobliżu znajdziemy dwie karczmy. Jedna na górze a druga niżej. Niedaleko kasy znajdziemy kasę z biletami. Można stracić dużo pieniąążków ale warto. Kupujemy kartę i mowimy z czego chcemy korzystać najbardziej. Niewykorzystane pieniądzeoczywiście są oddane. Trzeba pamiętać, że do Parku Sankowego dziecko ma wejście jednorazowe.

KRUPÓWKI

Na Krupówkach znajdziejcie lokal „Góralska Tradycja”, który jest #dogfriendly . Ice Quenn Magdy Gessler. #magdagessler #krupówki oraz Labirynt Lodowy. Wiele innych atrakcji także.

Warto pojechać bo góry zimą są niesamowite! Polecam.

Share

Leave a Reply

%d bloggers like this: