Dlaczego oszuści tak nas fascynują podobnie jak luksus? #netflix #kimjestAnna #oszustzTindera

Dlaczego oszuści tak nas fascynują podobnie jak luksus? #netflix #kimjestAnna #oszustzTindera

Oszust – Kim jest właściwie oszust? Definicje są raczej ubogie: Osoba wprowadzająca kogoś w błąd. Żyjemy w czasach kiedy można zmieniać swoją tożsamość. Jest to fascynujące. Stworzyć siebie na nowo. Wielu z nas marzy o tym aby, zbudować siebie od nowa. Jednocześnie akceptacja samych siebie jest wysoko akcentowana w spoleczeństwie.

Warto zaznaczyć, że żyjemy w czasach braku autorytetów. Każdy dziś może być sławny. Warto zapytać czym jest sława. Jak odróżnić sławę od sukcesu? W najnowszym serialu Netfliksa o Annie Devley można zobaczyć jak dziala ten świat.

Ludzie bogaci to Ci szastający pieniędzmi, których stać na luksus codziennie i nie muszą się martwić o jutro. Co to znaczy być bogatym? Mieć służbę i władzę. W skrócie decydować o losie innych biedniejszych, gorszych itd. Bogactwo jest filozoficzne, choć kojarzy się z pustką. Kiedy masz zbyt wiele, przestajesz się rozwijać. Kiedy od życia otrzymujesz tylko wygody nie dostrzegasz innych problemów i spraw. Możesz kąpać się egoistycznie w swoim błocie dostatku lub dzielić z innymi tym dobrem. Jest jeszcze jedna złota prawda o bogactwie:

„To inni ludzie pozwalają Ci być bogatym”

Bez innych ludzi byłbyś nikim. To inni sprawiają, że jesteś sławny, lubiany. Zastanawialiście się kiedyś jakby, wyglądał świat gdyby każdy zarabiał tyle samo? Gdyby socjalizmu nie było? Jakby to funkcjonowało. Patrząc na historię Anny Delvey z perspektywy biznesowej to nie robiła nic złego. Chociaż dostawała tyle propozycji pracy i żadnej nie przyjęła (Może ze względu na dokumenty), ale raczej była wizjonerką.

Według tego filmu by być kimś w Nowym Yorku trzeba się podlizywać do odpowiednich osób i sprawić aby , cię polubili. Musisz pojawiać się na odpowiednich imprezach no i musisz mieć 40 mln na koncie. Jeśli tego nie masz to w tym świecie się nie liczysz. Podobnie jak brak prawa jazdy odbiera ci zatrudnienie w wielu miejscach. Każdy z nas lubi luksus. Luksus podnosi nam EGO. Jeśli stać mnie na stroje za 1000 złotych to jestem bogata.

Anna po prostu oszukuje, ale podąża za marzeniem. Jednocześnie co stało na przeszkodzie by spróbowała powiedzieć prawdę o sobie? Jestem Anna Sorokin. Potrzebuję pieniędzy aby zrealizować moje marzenie. To, że ktoś jest bogaty nie znaczy, że jest bezduszny. Bogaty chce zarobić. Według tego filmu by zaimponoać tym co dają kasę trzeba:

  • być zawziętym
  • wierzyć w swoją bajkę
  • torować sobie znajomości

By ludzi oszukać wystarczy poznać ich słabe strony. Kiedy je poznasz możesz iść dalej.

Te dwie piosenki oddają klimat artykułu. Jak się ma wasza mamona w czasach inflancji, nowego ładu? Ile macie na koncie. Oby jak najwięcej.

Share

Leave a Reply

%d bloggers like this: