What is your disorder?

What is your disorder?

W dzisiejszych czasach zaburzeń psychicznych jest bardzo wiele. Często myli się je z chorobami psychicznymi.

Zaburzenia psychiczne – ogół zaburzeń czynności psychicznych i zachowania, zwykle będących źródłem cierpienia lub utrudnień w funkcjonowaniu społecznym, które są przedmiotem zainteresowania psychiatrii klinicznej, w tym takich jej działów, jak diagnostyka, leczenie, profilaktyka, badania etiologii i patogenezy.

Nie jest łatwo rozmawiać o swoich zaburzeniach. Każdy z nas w jakimś stopniu je ma. Współczesny człowiek ma jednak mnóstwo zaburzeń. Jednym z nich jest chociażby borderline. To najbardziej znane zaburzenie dotyczy w większości kobiet (Ale nie tylko). Istnieje mnóstwo zaburzeni i zaburzeń zazwyczaj ludzie nie dostrzegają. Kiedy dwoje ludzi wchodzi w relacje muszą się ze sobą komunikować.

Komunikacja to jedna z podstaw relacji. Zaburzenia bywają przeszkodą w komunikacji. Wpływ zaburzeń na relacje jest ogromny bo wiele takich osób nie chce sobie pomóc. Z zaburzonymi osobami żyje się trudniej ale jest to możliwe. Pytanie tylko jakiego rodzaju jest to problem.

WHAT IS YOUR DISORDER?

To pytanie , które można sobie zadać sobie przed lustrem. Owo zdjęcie zrobione było u mojej zdolnej znaomej Agaty. Pani psycholog i pani socjolog , której talentu do ludzkich uczuć i emocji świat jeszcze nie dostrzegł. (Celowo bez odmiany)

Share

Leave a Reply

%d bloggers like this: