W związek nie wchodzisz dla osiągnięcia władzy

W związek nie wchodzisz dla osiągnięcia władzy

Kto wchodzi w relację dla osiągnięcia władzy ten nigdy nie powinien być w relacji. Związek powinien być komfortowy dla obu stron. Powinniśmy w nim czuć się normalnie. Trzeba umieć rozmawiać i się kłócić. Trzeba umieć mówić o swoich problemach i uczuciach. Bez tego relacja nie ma sensu.

Wiele kobiet wchodzi w relację dla władzy (Mężczyzn też) ale chcę skupić się na kobietach bo to z reguły one oczekują, że facet będzie ich słuchał. Traktują mężczyzn przedmiotowo. Piszę z perspektywy kobiet gdyż najczęściej o przemoc obwinia się mężczyzn a przemoc kobiet to przemoc w „białych rękawiczkach”.

Ludzie nie potrafią wchodzić w relację, związki. Jednym z czynników jest właśnie chęć władzy. Mężczyzna kiedy wybiera taką kobietę poniekąd chce mieć spokój w życiu. Ona ma poczucie odpowiedzialności i, że może zrobić z nim co chce. Taki mężczyzna to pantoflarz.

Na czym opiera się zdrowa relacja?

Związek to fundament. Opiera się na wzajemnej empatii, rozmowie i szacunku. O takich związkach się nie mówi. Inaczej jest to słynne partnerstwo. Kiedyś dostałam książeczkę „o miłości” jak byłam mała. Taki zestaw cytatów. Jeden utkwił mi najbardziej : „Miłość to przyjaźń w płomieniach”. Temu cytatowi poświęcę osobny wpis.

Partnerstwo to nie szukanie władzy a rozmawianie o problemach, wzajemne wspieranie się. To świadomość miłości do danej osoby. Tylko czy ludzie potrafią kochać drugą osobę?

W XXI Wieku ludzie nie potrafią wchodzić w związki

Trwa demonizacja relacji i kochanie drugiej osoby szczerze, zwyczajnie to dar dany nielicznym. Ludzie nie doceniają miłości i bliskości drugiej osoby.

Związek – Nigdy nie wchodź by zaspokoić swoje potrzeby władzy. Macie razem się uzupełniać. Życzę wam miłości, znalezienia tej jedynej/jedynego.

W internecie można przeczytać mnóstwo memów traktujących przedmiotowo mężczyzn. Jeśli traktujesz kogoś jak przedmiot to nie mów o relacji. Gorzej jak traktujesz tak wasze dzieci.

Share

Leave a Reply

%d bloggers like this: