Jak to jest z tym seksem ? -Undressed po polsku

Jak to jest z tym seksem ? -Undressed po polsku

Seks to temat kontrowersyjny choć w XXI Wieku nie jest to tabu. Ludzie traktują dziś seks bardzo różnie zwłaszcza, że może być tylko seksem. Nikt nie zmusza nas do trwałych relacji. Inną kwestią jest fakt, że seks to tylko seks i aż seks.

Jeśli chodzi o seks w związkach to ludzie nie potrafią o nim rozmawiać. Zarówno o swoich potrzebach jak i ich braku. Ostatnio zaczęłam oglądać program „Randka w łóżku”. Jest to bardzo ciekawy program dla singli. Kontrowersyjny. Ludzie spotykają się po raz pierwszy, muszą się przed sobą rozebrać (Oczywiście do stroju). Owe łóżko jak i zadania jakie mają wykonać mają sprawić, że zniknie bariera.

Potem muszą zadecydować czy z ową osobą chcą się spotkać. Czy do tego dochodzi i co się dzieje dalej z parami nie wiemy.

Warto przypomnieć eksperyment Zimbardo, ten słynny eksperyment w więzieniu. Porównać go z eksperymentem prowadzonym w „Undressed”. Wiadomo, że telewizja działa na ludzi. Podstawowym pytaniem jak ludzie zachowują się po opuszczeniu pokoju seksu. Przejdźmy jednak do statystyk: Według raportu przeprowadzonego przez Zbigniewa Izdebeskiego w 2017 roku jedynie 42 % Polaków czuje się spełnionych w sypialni.

Powstanie pytanie jak traktujemy seks ? Czy oddzielamy go od miłości? Single prezentowani w programie reprezentują zazwyczaj średnią klasę społeczną. Pokazani bohaterowie pracują w korporacji, są rolnikami i mają pasje. Czuć jednak, że program skierowany jest do wielkomiejskich singli. Zazwyczaj niezależnych, którzy nie potrafią nawiązać trwałej relacji. Czasami między bohaterami czuć chemię. Czasami widać dominację. czasami fantastyczny początek.

Pytanie jaki wpływ ma telewizja na ich postrzeganie. Świadomość, że są filmowani w takim momencie. Jest komenda „Rozbierzcie się”. Cały program rozbiera z intymności. Im bardziej się otworzysz przed drugą osobą tym bardziej wygrasz. Sytuacja nie jest komfortowa. Jednak osoby wchodzą w to świadomie. Główny problem polega na tym, że nie wiemy co dzieje się z tymi ludźmi po wyjściu ze studia. Czy rzeczywiście spotykają się? Jest to alternatywny sposób poznania miłości. Inny niż randka z Tindera. O randkach z Tindera też poświęcę więcej wpisów.

Co sądzę o współczesnych singlach?

  • Wielu z nich ma swoje historie
  • Wielu z nich ma przekonania, które sprawiają, że boją się zaufać
  • Mają złe doświadczenia w przeszłości
  • Brak wiary w miłość i uczucia
  • Traktowanie miłości jako coś zbędnego
  • Doświadczenia w rodzinie

Jest mnóstwo innych czynników ale każdemu życzę wiary w miłość. Czasem zjawia się trochę później ale na tę osobę warto czekać.

Share

Leave a Reply

%d bloggers like this: